Piedalās Vecgada balvas izcīņā slēpošanā

Netālu no Pļaviņām sporta kompleksā "Jaujas" gada nogalē risinājās tradīcijām bagātākās distanču slēpošanas sacensības Latvijā - Vecgada balvas izcīņa.

 

No Valkas rajona šajās sacensībās piedalījās Aivars Grinbergs, kurš pirmo reizi tur startēja pirms 35 gadiem. Pēdējos gados silto ziemu un sniega trūkuma dēļ dalībnieku skaits šajās sacīkstēs ir manāmi sarucis. Šoreiz ceļu uz "Jaujām" mēroja apmēram simts slēpošanas entuziastu no visiem Latvijas novadiem.

 

Dalībnieki veica klasiskā stila distances. A. Grinbergs piecus kilometrus noslēpoja 19 minūtēs un 41 sekundē, V40 grupā ierindojoties septītajā vietā. "Šoreiz lielākoties bija jāsacenšas ar piecus līdz 13 gadus jaunākiem konkurentiem, turklāt īstiem slēpošanas fanātiķiem, tādēļ kāpt uz goda pjedestāla man nebija nekādu cerību," atzīst sporta veterāns.

 

 

Sniegotā trase bijusi ledaina, ar pieticīgu sniega kārtu, un nopietna slēpošana klasiskajā stilā īsti nesanākusi. Visvairāk sportists priecājas par to, ka izdevies sastapt daudzus vecus draugus slēpotājus. Šoziem Aivars tikai pāris reižu trenējies Kāriku un Otepē trasē Igaunijā.

 

 

 Dažkārt pēc darba īpaša lukturīša gaismā uzslēpojot arī savu māju apkaimē Trikātas pagastā. Sportists ļoti cer, ka spēs pienācīgi sagatavoties Tartu maratonslēpojumam (63 kilometri) 15. februārī. Šajās sacensībās viņš piedalās kopš 1984. gada.

Sports