Piemin igauņu šaha lielmeistaru Paulu Keresu

Jau kopš 1924. gada starp Valku un Valgu notiek draudzības sacensības šahā. Pa šo laiku 30 sacensībās Valka ir uzvarējusi 24 reizes, bet valdzēnieši - sešas. Pēdējo reizi tas notika 2003. gadā. Sacensību formāts ir mainījies. Vienreiz šahisti sacentās pie 25 galdiņiem. 18 reizes tas noticis pie 10 galdiņiem, bet šoreiz pie astoņiem.

FOTO

Un atkal Valkas šahisti uzvarēja ar rezultātu 6:2. Savus pretiniekus uzvarēja Andis Strumpe, Guntars Bondars, Ineta Rutina, Roberts Koops un Ainārs Auniņš.

Pēc tam ar Valgas domes atbalstu notika igauņu šaha lielmeistara Paula Keresa 95 dzimšanas dienai veltīts plašs turnīrs, kurā piedalījas 32 dalībnieki. Tas notika Šveices sistēmā sešās kārtās 20 minūtes katram vienai partijai. Uz sacensībām bija ieradušies dalībnieki no Valgas, Valkas, Valmieras un Rūjienas.

Ar 5,5 punktiem uzvarēja Māris Koops. Tālākajās vietās ar pieciem punktiem Andis Strumpe, Antons Seņkāns (Valmiera) un Jurijs Sjarki (Valga). Četrus punktus savāca G. Bondars, I. Rutina un Aivars Auzukalns.

Sieviešu konkurencē medaļas saņēma I. Rutina, Jevgēņija Briede un Vera Mikijanska. Vecāko skolēnu ieskaitē uzvarēja Jēkabs Jaunslavietis, aiz viņa Sūrso Vilems (Valga) un R. Koops. Jaunāko skolēnu konkurencē - Gunārs Niedre, Juris Jančevskis un Kristers Avotiņš.

P. Keresa turnīra uzvarētājus apbalvoja Valgas sporta dzīves vadītājs Reins Lepiks, bet mača starp abām pilsētām uzvarētājus - Valkas novada sporta dzīves vadītāja Nadežda Blūma.

Sports