Pierāda sevi pasaules čempionātā

Sestdien, 2. augustā, Igaunijā noslēdzās 16. Pasaules studentu čempionāts orientēšanās sportā. Latvijas sieviešu komanda izcīnīja augsto 6. vietu, bet vīrieši ierindojās 9. vietā. Sieviešu komandas sastāvā startēja arī smilteniete Liene Brūvele.

 

L. Brūvele pastāsta, ka sākumā viņai bija plānots startēt tikai garajā distancē, taču trenerei lūgusi iespēju pierādīt sevi arī vidējā distancē. Viņai tas atļauts.

 

 

Liene atzīst, ka garā distance bijusi visai smaga: "Igaunijā meži ir tādi, ja tev jāstartē pirmajam, tas ir ļoti neizdevīgi, taču, ja startē pēdējais, tad zāle jau ir izmīdīta un takas ir daudz vieglāk pamanāmas. Pusdistanci es noskrēju ļoti labi, taču otrajā daļā noguru." Pirmajā sacensību dienā kļūdas dēļ Liene finišēja tikai 55.

 

Nākamā dienā Liene startēja vidēji garajā distancē. Viņa nevarēja "ielasīties kartē", tādēļ jau pirmajā punktā pieļāva kļūdu. "Kad biju iekavējusi četras minūtes, sapratu, ka par pirmajām vietām vairs nevaru cīnīties, taču tik un tā finišēju," stāsta Liene.

 

Pēdējā dienā trenerim bija jāizvēlas, vai uz fināla sacensībām ņemt Lieni vai citu meiteni. Katrai lika sevi aizstāvēt un pateikt, kādēļ tieši viņa būtu jāizvēlas. Otra meitene par sevi neko nepateica, taču Lieni teikusi, ka viņa apzinās, ka nav tik fiziski ātra, taču orientēšanās ziņā ir daudz stabilāka nekā konkurente. Treneris finālam izvēlējās Lieni.

 

Noslēguma stafetē pavisam bijuši četri etapi - pirmie divi gari, vidēji garš un īsais. Liene izvēlējās skriet pēdējo - īso etapu. Tā kā šis ir viens no svarīgākajiem etapiem, pārējām komandām tajā skrēja ļoti spēcīgas pārstāves, kuras skrien arī pasaules čempionātos. Liene nodomāja - jācīnās!

 

"Mežā iegāju piektā, kopā ar spēcīgu orientieri, kura pirmajā sacensību dienā uzvarēja sprintā. Sapratu, ka viņai līdzi netikšu. Lai nekļūdītos un mani neviens neapdzītu skrēju savā tempā un noturēju piekto vietu, " priecājas Liene.

 

Igaunijā komanda nodzīvoja visu nedēļu no 28. jūlija līdz 3. augustam. Liene informē, ka parasti Latvijas Orientēšanās federācija nefinansē šīs sacensības, taču šoreiz sanāca tā, ka komandu piekrita sponsorēt.

 

 

Komandai bija ļoti svarīgi veiksmīgi startēt šajās sacensībās, jo tā ir iespēja arī nākotnē iegūt finansējumu.

Sports