Pirmie pieci gadi – tikai tāds ieskrējiens

Rīt Valkas ģimnāzijas sporta halle atzīmēs piecu darba gadu jubileju. Tās vadītājs Andris Dainis uzskata, ka šie būs pieticīgi svētki, jo darbs tā pa īstam ir tikko sācies.

 

A. Dainis atzīst, ka halle ir bijusi gana noslogota un notikušas visdažādākās aktivitātes. "Pie mums spēlē visas sporta spēles - florbolu, futbolu, volejbolu un basketbolu. Ir pārstāvētas visas interešu grupas, kas vēlējušās sevi attīstīt," uzskata halles vadītājs.

 

Halles iespējas izmanto arī vieglatlēti. Viņi trenējas sprinta disciplīnās, augstlēkšanā un lodes grūšanā. Regulāri darbojas vairākas aerobikas grupas. Pietiekami noslogota ir arī trenažieru zāle.

 

Jo īpaši populārs kļuvis florbols. Arī pārējās spēlēs notikuši gan atklātie pilsētas čempionāti, gan dažādas Vidzemes novada sacensības. Vienas no tādām bija tautasbumbā skolēniem. Viesiem patika, jo vienlaikus varēja spēlēt uz diviem laukumiem. Arī sporta skolas vieglatlēti ir izmantojuši šīs priekšrocības, startējot vienlaikus vairākās disciplīnās dažādās vecuma grupās.

 

Jautāts, ar ko halle var lepoties visvairāk, A. Dainis atbild, ka ar savām universālajām iespējām. Tas arī esot halles lielākais pluss. Spilgts piemērs bija sestdien, kad sacentās labākās Latvijas florbola veterānu komandas. Pirms spēlēm varēja iesildīties uz skrejceļa, netraucējot spēlētājiem laukumā. Vēl pozitīvs aspekts ir tas, ka var izmantot sešas ģērbtuves.

 

Visi apmeklētāji redz, ka aizvadītajos gados halle joprojām izskatās kā tikko atvērta. A. Dainis par to ir pateicīgs apkalpojošam personālam. "Cīnāmies nikni, lai te būtu maksimālā kārtība un tīrība," stāsta vadītājs.

 

 

Jautāts par halles nepilnībām un kas būtu darāms, ja to uzsāktu būvēt tagad, A. Dainis atbild, ka būtu vērts pacīnīties, lai tā būtu uzbūvēta deviņus metrus garāka. Tad tā būtu starptautiskiem standartiem atbilstoša. Lai notiktu starptautiskas sacensības laukuma galos jābūt drošības joslai, citādi spēlēt nevar pietiekami droši.

 

Nelielās svinības rīt sāksies pulksten 18.00 ar koncertu, florbola spēlēšanu starp bijušajiem un pašreizējiem ģimnāzijas audzēkņiem un veterāniem. Starplaikos uzstāsies karsējmeiteņu grupa no Valgas. Svētki noslēgsies ar florbola maču starp FK "Valka" un "Rubene 2".

Sports