Pirmo reizi čempionāta vēsturē zelta medaļas divām komandām - HK "Vijciems" un HK "Woltec"

“Ziemeļlatvija” jau ziņoja, ka 15. Vidzemes čempionātā hokejā Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē 1. līgā 12. martā notika otrā finālspēle par uzvaru šīs sezonas čempionātā starp HK “Woltec” un HK “Vijciems” komandām.

Dažādu iemeslu dēļ čempionāts tika pārtraukts un izšķirošā finālspēle, kurā vajadzēja noskaidrot uzvarētāju, starp abām komandām, nenotika. Gan vienai, gan otrai bija līdzīgas izredzes izcīnīt zelta medaļas.

Pilnīgam gandarījumam pietrūkst

VOC mājaslapā ziņots, ka saistībā ar esošo situāciju pasaulē un valstī un tam sekojošiem valdības aizliegumiem, VČH turpinājums nav iespējams. VČH organizatori izsaka pateicību komandām par parādīto sniegumu un cīņu laukumā līdz pēdējai spēles sekundei.
VČH 1. līgā bronzas medaļas izcīnīja komanda “Ledus vilki”. Zelta medaļas pirmo reizi čempionāta vēsturē saņems divas komandas, tas ir, HK “Woltec” un “Vijciems” hokejisti, kuru duelī rezultāts 1:1 un trešā spēle nav iespējama.

HK “Vijciems” komandas pārstāvis Juris Kalniņš uzskata, ka aizvadītā sezona kopumā bijusi veiksmīga. Vēl nav zināms, kad notiks komandu saiets, kurā pasniegs nopelnītās medaļas. Juris priecājas, ka 15 gadu laikā šis ir lielākais komandas panākums. Vijciemieši, arī spēlējot zemākās līgās, ir bijuši godalgotajās vietās vairākkārt, tostarp izcīnījuši arī 1. līgas kausu.

“Līdz pilnīgam gandarījumam mums nedaudz pietrūka, jo izšķirošā spēle nenotika. Tiesa, izslēgšanas spēļu posmā mūsu komanda spēlēja nepilnā sastāvā. Skats uz nākamo sezonu komandas komplektēšanas ziņā ir optimistisks. Mūsu nozīmīgākais uzdevums ir saglabāt un pilnveidot komandas sastāvu. Domāju, ka kļūsim vēl stiprāki, jo mūsu vienībā darbosies spēlētāji pēc šajā sezonā gūtajām traumām. Grūti paredzēt, kāda situācija būs valstī un mūsu novadā, jo bez atbilstoša finansējuma piedalīties būs sarežģīti,” komentē J. Kalniņš. Viņš priecājas, ka par līgas nominācijas “labākais vārtsargs” uzvarētāju kļuvis vijciemietis Dāvis Grīnvalds. Rezultativitātes ziņā 1. līgā 5. ailītē ar 35 punktiem 21 spēlē atrodas Klāvs Bošs, bet 7. vietā ar 32 punktiem 19 spēlēs lasāms Vladislava Ņikiforova vārds.

Līdz nākamajai sezonai

“Vārtsargs mums bija ievērojams glābējs nozīmīgos mirkļos. Diemžēl pēdējā aizvadītajā spēlē viņš pats atzina, ka šoreiz nepaveicās. Ja reglamentā nekas nemainīsies, tad nākamo sezonu iesāksim ar VOC kausa izcīņas spēlēm 1. līgā augusta nogalē vai septembra sākumā,” stāsta J. Kalniņš. Viņš ir pateicīgs Valkas novada domei par finansiālo atbalstu un, protams, arī hokejistu ģimenēm un daudzajiem līdzjutējiem.

2. līgas komandas čempionātā ierindojās saskaņā ar rezultātiem regulārajā čempionātā, jo līdz izslēgšanas spēļu posmiem netika. Par uzvarētāju un kausa ieguvēju atzīts HK “Inflekss”, kas atstāja aiz sevis HK “Smiltenes Vanagi”, bet 4. vietā HK “Smiltene ‘09”. Savukārt veterānu 45+ līgā netika pabeigts pat regulārais čempionāts. HK “Seda” sezonu noslēdza 2. vietā.

VIEDOKLIS

Klāvs Bošs, HK “Vijciems” uzbrucējs:

- Sezona kopumā bija veiksmīga. Diemžēl dažas spēles nevajadzēja zaudēt, jo pēc tām komandā iestājās neliels kritums un pat lūzuma punkts. Protams, žēl, ka saistībā ar vīrusa aspektiem mums nebija iespējams aizvadīt čempionāta pēdējo spēli, tāpēc pietrūkst labi padarīta darba sajūtas. Sezonu iesākām ļoti labi, pa vidu bija kritums, bet noslēguma posmā atkal saņēmāmies. Tagad jo vairāk žēl, ka neizdevās uzvarēt otro finālspēli, viss būtu atrisinājies vienkāršāk. Hokeja sezonu nācās pārtraukt negaidīti, tagad atpūšos, taču ar nepacietību gaidu nākamās sezonas sākumu. Ļoti gribas spēlēt!

Sports