Pirmo uzvaru sezonā izcīna „Smiltenes sporta skola U -19” (papildināts)

Sestdien Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā pirmajā līgā tika aizvadītas kārtējās divas spēles. „Smiltenes sporta skola U -19" komanda izcīnīja pirmo uzvaru sezonā, kas ar rezultātu 78:65 pārspēja Grundzāli. Otrajā spēlē „Valmiera 2010" saspringtā spēlē uzveica „Rūsiņa" pretestību ar 75:67.

Kā pirmie laukumā tikās „Smiltenes BJSS U -19" un Grundzāles komandas. Turnīra tabulā līdz šai spēlei labāk bija veicies Grundzālei, kas turnīra tabulā ieņem trešo vietu, bet jaunie smiltenieši ir piektie. Abas komandas uz spēli nebija ieradušās optimālajos sastāvos. Ja sporta skolas jaunajiem basketbolistiem nevarēja palīdzēt Mārtiņš Kudlāns, tad grundzāliešu rindas bija paretinājis komandas rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Pauliņš, kā arī Jānis un Raimonds Šulci.

Spēli veiksmīgāk iesāka Smiltenes jaunie basketbolisti, kuri izvirzījās vadībā ar 8:2. Turpinājumā Grundzāles basketbolisti brīžiem pietuvojās rezultāta starpībā, tomēr pirmo ceturtdaļu ar 9 punktu pārsvaru noslēdza „Smiltenes sporta skola U -19" 24:15. Otrajā ceturtdaļā smiltenieši turpināja kontrolēt spēles gaitu. Viņu pārsvars vienu brīdi sasniedza pat 15 punktus. Ceturtdaļas beigās Grundzāle spēja nedaudz pietuvoties rezultāta starpībā, taču pēc pirmā puslaika 9 punktu pārsvaru saglabāja smiltenieši 46:33.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka smiltenieši, kuri pateicoties Kristapa Vergina precīzajiem metieniem savu pārsvaru palielināja līdz 12 punktiem. Ceturtdaļas vidū Grundzāle, galvenokārt pateicoties Sanda Rullīša un Gunāra Mašina veiksmīgajiem metieniem, rezultāta starpību samazināja līdz 7 punktiem, tomēr ari pirms pēdējām desmit spēles minūtēm 9 punktu vadībā atradās „Smiltenes sporta skola U -19" basketbolisti 57:48.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā sporta skolas jaunie basketbolisti turpināja dominēt laukumā, tādējādi palielinot savu pārsvaru līdz 15 punktiem, tomēr nedaudz vēlāk smilteniešu uzbrukums apstājās, ko veiksmīgi izmantoja grundzālieši. 2 minūtes pirms spēles beigām tikai + 7 sporta skolai. Spēles galotnē pēc svarīgiem Andra Bērziņa un Kristapa Vergina realizētajiem tālmietieniem „Smiltenes sporta skola U -19" spēja noturēt savu pārsvaru, svinot savu pirmo uzvaru šajā sezonā ar 78:65.

Uzvarētāju rindās pa 22 punktiem guva Mikus Bisenieks un Toms Zvonkovs, bet 21 punkts Kristapa Vergina kontā. Grundzāles komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Jānis Pauliņš, kurš guva 20 punktus, bet Sanda Rullīša un Gunāra Mašina kontā attiecīgi 19 un 14 punkti.

Otrajā spēlē laukumā  tikās turnīra līdervienība „Valmiera 2010" un Gulbenes komanda „Rūsiņš". Turnīra tabulā līdz šim krietni labāk bija veicies valmieriešiem, kuri ir piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, bet gulbenieši ar divām uzvarām sešās spēlēs atradās 4. vietā.

Pirmo ceturtdaļu ar skaistu „slam -dunk" iesāka Toms Rozītis, izvirzot Valmieru vadībā. Turpinājumā laukumā risinājās sīva cīņa, pārmaiņus vadībā atrodoties abām komandām. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm sešu punktu pārsvars Valmieras basketbolistiem.

Otrajā ceturtdaļā valmierieši, izmantojot pretinieku kļūdas uzbrukumā spēja palielināt savu pārsvaru līdz 13 punktiem. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 46:33. Lieliski pirmo spēles daļu aizvadīja Valmieras komandas spēlētājs Artūrs Rozītis, kurš bija guvis jau 18 punktus, bet „Rūsiņa" komandā Māris Sniķis iemeta 8 punktus, kā arī bloķēja 6(!) pretinieku metienus.

Otro puslaiku krietni veiksmīgāk iesāka gulbenieši, kuri guva 10 punktus pēc kārtas, samazinot rezultāta starpību līdz 4 punktiem. Dažas epizodes vēlāk Mārtiņš

Ķikusts pēc ilgāka pārtraukuma vadībā izvirzīja „Rūsiņu". Ceturtdaļas galotni, tomēr atkal labāk aizvadīja valmierieši, pirms pēdējās ceturtdaļas atrodoties vadībā ar 3 punktu pārsvaru 58:55. Ceturto ceturtdaļu ar precīzu metienu iesāka Grodnis, vadībā izvirzot Gulbenes komandu.

Līdz ceturtdaļas vidum laukumā risinājās ļoti līdzīga cīņa, tomēr galotnē, pateicoties Arta Ozola veiksmīgajiem metieniem un sekmīgajai aizsardzībai „Valmiera 2010" ieguva pāris punktu pārsvaru, ko vairs neatdeva, tādējādi izcīnot grūtu uzvaru spēlē ar rezultātu 75:67.

Rezultatīvākais spēlētājs „Valmiera 2010" komandas rindās bija Artūrs Rozītis, kurš  guva 25 punktus, realizējot četrus trīspunktu metienus. Toma Rozīša un Kārļa Biruma kontā attiecīgi 16 un 14 punkti. „Rūsiņa" komandā Gints Grodnis guva 17 punktus, bet Mārim Sniķim un Rolandam Kalniņam attiecīgi 15 un 14 punkti.