Plāņos padsmit bērni aktīvi aizrāvušies ar sporta deju apgūšanu

Jau ilgāku laiku Plāņu pagastā ir iespēja mācīties sporta dejas. Tās iecienījuši padsmit mazie plānēnieši un kāda meitene no Strenčiem. Spītējot ekonomiskajai situācijai, laukos šī aizraušanās kļuvusi par nepieciešamību. Dejotāji apgūst aizvien jaunas dejas un gūst labus panākumus.

 

Bērni piedalījušies sporta deju pasākumā Rīgā, kur iesācēju grupā guvuši augstu novērtējumu. Plāņu pagasta kultūras dzīves organizatore Sarmīte Caune pastāstīja, ka sacensības norisinājušās iesācēju grupā un pat augstākajā līmenī.

 

 

Tiesa, plānēnieši startēja iesācēju grupā. Bet viņi galvaspilsētā bija vieni no retajiem dejotājiem, kuri nāk no pagasta. Tas nebūt nemazināja viņu sniegumu nodemonstrēt labi, neskatoties uz to, ka viņu treneris ir 14 gadus vecs pusaudzis - Rihteru deju skolas audzēknis Artūrs Caune.

 

Sākotnēji bērnus sporta dejās apmācīja pasniedzējs, kurš ceļu pie plānēniešiem mēroja no Rīgas. Tomēr ar laiku izbraukāt vairākas reizes nedēļā uz mēģinājumiem kļuva neiespējami. Tagad divas reizes nedēļā bērnus trenē Artūrs. No 14 gadu vecuma viņam ir atļauts apmācīt iesācējus.

 

 

"Kad radās šī iespēja, nodomāju, kāpēc nepiekrist. Bērni ir ļoti paklausīgi, viņiem labi izdodas. Mans sapnis ir kļūt par deju pedagogu. Gribu arī, lai no Vidzemes būtu vairāk sporta dejotāju, kuri piedalītos čempionātos. Ar šiem dejotājiem pilnīgi noteikti to var panākt," saka jaunais sporta deju skolotājs.

 

Pēc pusaudža ierosinājuma pagasta bērniem jau februārī būs iespēja apmeklēt ritmikas un aerobikas nodarbības, kas nav mazsvarīgi sporta dejās. S. Caune priecājas, ka šāda iespēja būs, jo Plāņos daudzas lietas ir iesūnojušas. Tagad dzīvesprieku uztur vieni no jaunākajiem iedzīvotājiem.

 

 

Sporta deju iesācēji apguvuši standarta un Latīņamerikas dejas. "Šobrīd iemācījušies esam arī sambu, bet turpinām apgūt rumbu. Tā viņiem vislabāk patīk," atklāj Artūrs. Tagad dejotāji gatavojas Valkas rajona teātru festivālam, iestudējot Rūdolfa Blaumaņa lugu "Velniņi". Priekšnesumā iesaistījušies arī vairāku bērnu vecāki.

 

Kultūras dzīves organizatore ir pateicīga Plāņu pagasta pašvaldībai, skolas direktorei un vecākiem, bez kuru atbalsta bērniem nemaz nebūtu šādas iespējas.

Sports