PRECIZĒTA: Smiltenes un Valkas novadu sportisti izcīna pa vienai zelta medaļai 9

Svētdien Jūrmalā nosēldzās Latvijas jaunatnes olimpiāde, kurā startēja vairāki Smiltenes un Valkas novada sportisti. Izcilu rezultātu sasniedza Smiltenes novada pārstāvis Jānis Ērglis, kurš palika nepārspēts BMX sacensībās, izcīnot sev un Smiltenes novadam zelta medaļu. Tikpat nozīmīgu sasniegumu guva Valkas novada sportists Klāvs Karlsons, kurš ar 1 metra un 96 centimeru augstu lēcienu palika nepārspēts augstlēkšanas sacensībās. Valkas novada sportisti izcīnīja arī trīs bronzas medaļas.

No 1. līdz 3. jūlijam Jūrmalā, Tukumā, Babītē, Rīgā un Jelgavā risinājās Latvijas jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā piedalijās vairāk kā 2200 sportisti no 70 Latvijas pašvaldībām. Kopumā olimpiāde norisinājās 26 olimpiskajos sporta veidos, un tajā tika sadalīti 239 medaļu komplekti.Jaunatnes olimpiādē startēja arī virkne Smiltenes un Valkas novadu dalībnieki. Sestdien uz starta izgāja visi četri Smiltenes novada sportisti, no kuriem lielākās cerības saistīja ar vairākārtējo Latvijas BMX čempionu Jāni Ērgli un Latvijas jaunatnes izlases kandidātu šķēpa mešanā Mārci Grēnu. Vēl Smiltenes novada delegācijā ietilpa tāllēcēja Dana Sīpola, 3000 metru skrējējs Edgars Ozols, BMX treneris Ģirts Kātiņš, vieglatlētikas treneris Ingars Grēns un delegācijas vadītājs Ivars Joksts.

BMX sportisti sacentās Jelgavā -Olimpiskā centra trasē. Par Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādes medaļām sacentās 23 labākie Latvijas jaunatnes BMX sportisti, viņu vidū Smiltenes novada pārstāvis Jānis Ērglis.

Sacensību kvalifikācija tika sadalīta trijos priekšbraucienos. Visos priekšbraucienos Ērglis izcīnīja uzvaras, bet pusfinālā finišēja otrais aiz Kristena Krīgera. Sacensību finālā smiltenietim padevās labs starts, kā reuzltātā viņš izrāvās vadībā, neatdodot savas pozīcijas nevienam no konkurentiem līdz pat finišam, tādējādi kļūstot par olimpisko jaunatnes čempionu. Otrajā pozīcijā ierindojās Gustavs Pētersīlis, bet trešais bija Cēsu novada sportists Mārtiņš Blūms. Pusfināla uzvarētājs Krīgers finišu sasniedza vien septītajā vietā. 

Vieglatlēti savas cīņas aizvadīja Slokas stadionā. No Smiltenes novada sportistiem šeit startēja šķēpmetējs Mārcis Grēns, 3000 metru skrējējs Edgars Ozols un tāllēcēja Dana Sīpola. Savukārt no Valkas novada atlētiem šeit startēja 400 metru skrējēja Alesja Šulce, augstlēcējs Klāvs Karlosns, šķēpmetējs Mārtiņš Strazdiņš un 400 metru skrējējs Viktors Volkovs.

Augstlēkšanas sacensībās par vienu no galvenajiem favorītiem tika uzskatīts bilskēnietis Klāvs Karlsons, kurš savā vecuma grupā ir kļuvis par Latvijas čempionu šajā disciplīnā. Karlsons kā savu sākuma augstumu bija izvēlējies 1 metru un 75 centimetrus, ko arī veiksmīgi pārvarēja ar pirmo mēģinājumu. Otrajā piegājienā Karlsons ar otro mēģinājumu spēja pieveikt arī 1 metra un 80 centimetru augstumā esošo latiņu.

Arī nākamos trīs augstumus Karlsons spēja pievarēt, bet no viņa konkurentiem sacensības vairs turpināja tikai Dāvis Kuks no Rīgas. 1 metra un 96 centimetru augstumā novietoto latiņu Karlsons pievarēja ar pirmo mēģinājumu, kamēr Kuks to spēja izdarīt vien ar otro piegājienu.

Kuks bija spiests izvēlēties 1 metru un 98 centimetru augstumu, ko gan nevienā no trijiem piegājieniem nespēja pārvarēt. Lai arī šo augstumu nespēja pievarēt arī Karlsons, tomēr viņš kļuva par sacensību uzvarētāju, jo iepriekšējo augstumu pārvarēja ar pirmo mēģinājumu, tādējādi bilskēnietis izcīnīja Valkas novadam pirmo zelta medaļu šajā čempionātā.

Šķēpa mešanas sacensībās zēniem uz starta izgāja kopumā 22 jaunie šķēpraiži, viņu vidū Smiltenes novada pārstāvis Mārcis Grēns un Valkas novadu pārstāvošais bilskēnietis Mārtiņš Strazdiņš. Priekšsacīkstēs pārliecinoši labāko rezultātu uzrādīja Jelgavas novada pārstāvis Gatis Čakšs, kurš savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 67 metrus un 28 centimetrus tālu.

Augstajā trešajā vietā ierindojās Strazdiņš, kura labākais rezultāts bija 56 metri un 21 centimetrs, bet ceturtais, ar 54 metriem un 69 centimetriem bija Grēns. Fināla sacensībās ne Strazdiņam, ne Grēnam savus rezultātus neizdevās uzlabot, tomēr Strazdiņam ar to pietika, lai izcīnītu bronzas medaļu, bet Grēnam bija jāsamierinās ar ceturto pozīciju. Sacensībās uzvarēja Čakšs, kuram izdevās savu rezultātu uzlabot vēl par gandrīz sešiem metriem, tādējādi sasniedzot savam vecumam izcilu rezultātu 73 metri un 7 centimetri.

400 metru skrējienā zēniem uz starta izgāja Valkas novada sportists Viktors Volkovs, kurš 34 dalībnieku konkurencē spēja uzrādīt desmito labāko rezultātu, finišējot pēc 54, 54 sekundēm. 3000 metru skrējienā uz starta izgāja Smiltenes novada sportists Edgars Ozols, tomēr diemžēl skrējiena laikā viņš bija spiests izstāties, paliekot bez rezultāta.

400 metru skrējienā meitenēm uz starta izgāja Valkas novada sportiste Alesja Šulce, kura sacensības noslēdza 13. vietā, 21 dalībnieces konkurencē. Šulces rezultāts 1 minūte 4, 24 sekundes. Visbeidzot tāllēkšanas sacensībās uz starta izgāja Smiltenes novada sportiste Dana Sīpola. Savā labākajā mēģinājumā Smiltenes sporta skolas audzēkne uzrādīja rezultātu 4 metri un 67 centimetri, tomēr ar šādu rezultātu viņai neizdevās kvalificēties finālsacensībām, kā rezultātā Sīpola sacensībās izcīnīja devīto vietu.

Kauguru Mežmalas vidusskolā norisinājās sacensības badmintonā, kurās startēja Valkas novada pārstāvis Dāvis Lozda.

Valcēnietis izgāja uz starta jauniešu un jauktajās dubultspēlēs. Zēnu dubultspēlē, spēlējot vienā pārī ar Valmieras pilsētas pārstāvi Aleksu Fiļipovu, Lozda spēlēja par trešo vietu pret Siguldas novada sportistiem Kristeru Danči un Rihardu Sorokinu.

Šajā svarīgajā spēlē Valkas novada un Valmieras pilsētas apvienotais pāris pirmajā setā uzvarēja ar 21:15, bet otrajā bija pārāki pār siguldiešiem ar 21:17, tādējādi izcīnot bronzas medaļas.

Lozda spēlēja arī jauktajā dubultspēle, kur vienā pāri ar Sandu Saulīti no Valmieras pilsētas, pēc veiksmīgas kvalifikācijas iekļuva grupā, kas sadalīja pirmo līdz trešo vietu. Lai arī abās cīņās tika piedzīvoti zaudējumi, tomēr Valkas novada un Valmieras pilsētas pāris deviņu komandu konkurencē izcīnīja bronzas medaļas, līdz ar to Lozdam šī bija jau otrā medaļa olimpiādē.

Jaunatnes olimpiādes šaušanas sacensības norisinājās Tukuma šautuvē. Divās dažādās disciplīnās zēniem un meitenēm kopumā cīņā par medaļām sacentās 35 Latvijas jaunatnes labākie šāvēji, viņu vidū Valkas novada pārstāvis Artūrs Kazaks, kurš startēja PŠ -40 disciplīnā .

Piecu piegājienu summā Kazaks savāca 339 punktus, kas viņam ļāva izcīnīt sesto vietu, divpadsmit dalībnieku konkurencē. Kazaks ar savu rezultātu izpildīja arī trešo sporta klasi. Par sacensību uzvarētāju šajā disciplīnā kļuva Aizputes novada pārstāvis Rihards Priedolts, savācot summā 376 punktus un izpildot pirmo sporta klasi.

Izmantotie resursi:www.latvijasolimpiade.lv

Komentāri 9

www

un tas arī no medaļām viss,Mārcis tikai 4turais,žēl, nav sametis savā līmenī.Valkai vēl viena medaļa sķēpā. arī Dana ārpus fināla un medaļām.

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 14:37

janka

Šodien ari musu Novadam ir divas zelta medaļas Latvijas Čempionata! Erglis 4 LV Čempions un LEosks ari izcinija 1 vietu sogad! apsweicu calus!

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 18:17

nn

Valkai gan forši-divas medaļas ar smiltenes novada bērniem!!!!!!!!!!!!! Sviests kautkāds.

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 18:32

..

nn .....Davis Lozda nav Smiltenes berns, vins ir valcenietis un macas Valkas gimnazija.

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 21:54

valodnieks

Tom, tiec vaļā no tās nemitīgās iziešanas uz starta, ko tu atkārto pārāk bieži..

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 21:55

..

A Karlsons un Laķis????Par Lozdu nemaz runa negāja!

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 22:24

mjaa

Kur tad tik vecu bildi!!! Šitai gadi 4 vismaz.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 11:25

Sports