Rāda skaistu, acij tīkamu futbolu

Noslēgušās Valkas rajona skolu sacensības futbolā. Tajās dominēja Smiltenes komandas, uzvarot visās četrās vecuma grupās.

 

Valkas rajona sporta skolas metodiķis Ādolfs Bondars priecājas, ka Smiltene veidojas par Vidzemes novada jaunatnes futbola centru un tas lielā mērā izdodas pateicoties trenerim Andim Rozītim. Viņš arī bija šo sacensību galvenais tiesnesis. Smilteniešiem ir uzticēts sarīkot Vidzemes novada skolu sacensības, un tās notiks nākamgad 5. maijā.

 

23. septembrī notika sacensības 10. - 12. klašu komandām (1989. - 1992. gadā dzimušajiem). Turnīrā piedalījās četras Smiltenes komandas. Pirmo vietu, uzvarot visus pretiniekus, izcīnīja ģimnāzijas futbolisti. Aiz viņiem palika Smiltenes tehnikums (6 punkti), arodvidusskola (3) un Centra vidusskola(0).

 

Uzvarētāju komandā spēlēja Andris Bogdanovs, Mārtiņš Veģeris, Jānis Rudzītis, Jānis Priede, Edgars Jansons, Kristaps Rakštelis un Igors Gailis.

 

8. - 9. klašu grupā arī visus pretiniekus uzvarēja Smiltenes ģimnāzija. Rezultāti graujoši. Divām komandām pusstundu ilgas spēles laikā iesisti 19 vārti un otrām divām - 14. Otro vietu izcīnīja Sedas vidusskolas komanda.

 

 

Trešajā vietā ar tikpat daudz punktiem (8) ir Smiltenes Centra vidusskola. Aiz tās Variņu un Grundzāles pamatskolas komanda. Uzvaras laurus plūca Jānis Rubenis, Dairis Zariņš, Jēkabs Rancāns, Toms Bogdānovs, Ervīns Galaida, Dagnis Sausais un Toms Vīvuliņš.

 

Pirms tam notika turnīrs 1995. - 1996. gadā dzimušajiem skolēniem ar septiņu komandu piedalīšanos. Arī šajā vecuma grupā visas spēles pārliecinoši uzvarēja Smiltenes ģimnāzisti, neielaižot nevienu bumbu savos vārtos. Jāpiebilst, ka šajā turnīrā spēles ilgums bija tikai 15 minūtes.

 

 

Ja tik īsā laikā iespējams gūt piecus un sešus vārtus, tas vien liecina par spēlētāju un komandas meistarību kopumā. Otro vietu šajā grupā, zaudējot tikai ģimnāzistiem, izcīnīja Smiltenes Centra vidusskolas komanda. Spēlē ar Variņu pamatskolu šī komanda iesita 10 vārtus, kas ir gandrīz neticams rezultāts.

 

 

Trešajā vietā ierindojās Kārķu pamatskolas futbolisti. Aiz viņiem - Blome, Ēvele, Grundzāle un Variņi. Uzvarētāju vienībā spēlēja Dagnis Sausais, Toms Bogdānovs, Pēteris Ķepītis, Klāvs Zušmanis, Jēkabs Rancāns, Jānis Ērglis, Jānis Kauškals un Rihards Gailis.

 

1997. - 1998. gadā dzimušo grupā startēja četras komandas. Visās trīs spēlēs kopā gūstot 28 vārtus un savos neielaižot nevienu bumbu, uzvarēja Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 1. komandas futbolisti.

 

 

 Otro vietu izcīnīja Smiltenes Centra vidusskolas komanda, aiz sevis atstājot Trīs pakalnu pamatskolas 2. komandu un Variņu pamatskolas futbolistus. Uzvarētājiem panākumu kaldināja Kristaps Ozols, Jurģis Dudelis, Artūrs Stūris, Elvis Ieviņš, Eduards Stīpnieks un Gustavs Gaismiņš.

 

 

Treneris un galvenais tiesnesis A. Rozītis, lūgts komentēt sacensības, "Ziemeļlatvijai" atzina, ka turnīri patiešām izdevušies. Tas ir ilgstošas pieredzes rezultāts, kas gūta, braukājot pa dažādām sacensībām. Un vēl gribējies parādīt kolēģiem, kā tas ir iespējams.

 

 

Viņam visvairāk patikušas jaunāko grupu spēles, kas bijušas azartiskākas. Vecākie puiši vairāk domā par ieņemtajām vietām. "Ģimnāzijas 8. - 9. klašu komandai bija uzdevums ne tikai uzvarēt, bet arī parādīt skaistu acij tīkamu futbolu, un tas izdevās," atzīst treneris. Šie futbolisti trenējas 3 - 5 gadus un ir uzvarējuši valsts sacensībās, tāpēc arī varēja parādīt, kā jāspēlē īsts futbols.

Sports