Rīdzinieki Valkā jūtas lieliski

Rīgas 3. bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola nodaļa jau otro gadu pēc kārtas par savu vasaras treniņu nometnes vietu ir izvēlējusies Valku.

 

"Uz šo vietu braucam apzināti, jo sporta bāzes, pieejamais inventārs un amatpersonu atsaucība un ieinteresētība pilnībā atbilst mūsu prasībām," skaidro sporta skolas vecākais treneris Mareks Bajārs.

 

 

Viņš priecājas par Andra Daiņa, Kārļa Raudiņa palīdzību un pretimnākšanu visos organizatoriskajos jautājumos un, protams, par ēdnīcas vadītāju Rutu Hommiku, jo, kā zināms, sportistiem ēdināšana nav maznozīmīga. Puiši esot apmierināti.

 

Sporta skolas basketbola komandas intensīvi gatavojas nākamajai sezonai valsts čempionātam, kas sāksies septembra nogalē. Pavisam Valkā paredzēts aizvadīt trīs nometnes.

 

 

Pērn galvenajam trenerim par Valkas ģimnāzijas sporta halli, cilvēkiem un citām iespējām pilsētā radās tik labs iespaids, ka šogad te notiks visas trīs paredzētās treniņnometnes jaunajiem basketbola censoņiem, tas ir 1990. un gadu vēlāk dzimušajiem. Ar 1993. gadā dzimušiem strādā cits treneris. Pērn katra nometne tika rīkotā citā vietā.

 

Sportisti jūsmo par pilsētas stadiona sniegtajām iespējām. Tā direktors Ainis Blūms ir atvēlējis basketbolistiem to izmantot jebkurā viņiem vēlamajā laikā, un tas jau tiek darīts.

 

 

"Stadions ir burvīgs," lakoniski formulē M. Bajārs.

 

 

Viņš piebilst, ka tie cilvēki, kuri vada sporta dzīvi pilsētā, neapšaubāmi ir savā vietā, turklāt viņi ir īsti profesionāļi. Salīdzinot ar redzēto pirms gada, sporta bāzes nemaz nav nolietojušās, kā tas mēdz būt citviet. Gluži otrādi - Valkā tās ir tādā pašā stāvoklī un atsevišķās pozīcijās kļuvušas pat labākas.

 

Rīdzinieki vēl nav paspējuši izbaudīt Zāģezera ūdeni, taču brīvdienā to noteikti darīšot. Treniņnometne darbu uzsāka pirmdien un šī grupa turpinās trenēties līdz 24. jūlijam.

 

Bajārs jau piecu vai sešu gadu vecumā zinājis, ka kļūšot par basketbola treneri, jo ir uzaudzis sportiskā ģimenē Talsos un basketbols allaž bijis ikdienas sastāvdaļa. Viņš ir ātra un agresīva basketbola piekritējs, taču ne tāda, kur spēlētāji "skrien ar galvu sienā". Spēlētājiem laukumā ir jādarbojas ātri un precīzi, analizējot un prognozējot situāciju laukumā.

 

Intervijās M. Bajārs ir atzinis, ka spēlētāja karjera viņam daudz devusi pašreizējās trenera filozofijas veidošanā. Treneris guvis neatsveramas zināšanas, spēlējot komandās no zinošiem un veiksmīgiem treneriem - Armanda Krauliņa, Aleksandra Sidjakina, Valda Valtera un citiem.

Sports