Rīgā trenējas Valkas volejbola audzēkņi Kristiāns Varts un Ričards Bušs 1

Volejbola skola vasarā allaž rīko treniņnometnes. Pirmā šovasar bija Limbažos, bet augustā sportisti izbaudīja Valkas ģimnāzijas sporta halles priekšrocības. Tur trenējās Latvijas komandas, kas ir valsts čempionāta medaļnieces.

 

Nometnes beigu daļā rīdzinieki uzspēlēja ar volejbolistiem no Valgas. "Jaunākajā grupā rīdzinieki bija ievērojami pārāki, vecākajā arī vietējie puiši dažbrīd rādīja atzīstamu sniegumu," atceras Valgas sporta kluba "Viktorija" un Valkas jauno volejbolistu treneris Kārlis Raudiņš.

 

Ideāla vieta treniņiemTreneris Jānis Bomiņš pārstāv Rīgas volejbola skolu un sporta klubu "VK 2005". "Treniņiem un spēlēm ideāla vieta. Nevainojami treniņu apstākļi, salīdzinot ar citām zālēm, kurās esam bijuši. Arī dzīves apstākļi un ēdināšana ir super," smaida treneris. Viņš Latvijas volejbola federācijai ieteiks Valkā rīkot īslaicīgas treniņnometnes valsts izlasei.

 

J. Bomiņš labi pazīst valcēniešu treneri K. Raudiņu, ar kuru kopā spēlējuši Rīgā. Tagad Rīgā trenējas Kārļa audzēkņi Kristiāns Varts un Ričards Bušs. Viņš ir gatavs pieņemt skolā arī citus jaunos volejbolistus no Valkas.

 

 

"Tagad volejbolu spēlēt var iemācīt jebkuru cilvēku. Tikai ar vienu noteikumu - ja viņš pats to grib. Tikko beidzās treniņš mazajiem, kuri trenējas tikai pusgadu. Šaubos, vai kāds no malas tam noticēs," pārliecināts treneris. Viņš astoņus gadus ir vadījis arī Latvijas junioru un kadetu izlasi.

 

Nav top sporta veidsJautāts, kā viņš vērtē valsts pieaugušo izlases startus šogad, J. Bomiņš atbild, ka tas ir neapmierinošs. Protams, kritizēt ir visvieglāk, taču volejbola dzīve organizējama citādi. "Ne reti neveiksmēs pat nav vainojams līdzekļu trūkums. Esam pārlieku maza valstiņa, lai atļautos lieki tērēt savus resursus. Ja federācijā viss būtu noorganizēts tā, kā, piemēram, ir Valkā, pazustu daudzas problēmas," uzskata treneris.

 

 

Tiesa, volejbols Latvijā vairs nav top sporta veids. Basketbols, hokejs un futbols popularitātes ziņā ir pārāks, tostarp arī cilvēkresursu ziņā. Tātad pabērna lomā. Vienam basketbola klubam ir pusotras reizes vairāk līdzekļu nekā visai volejbola federācijai.

 

 

J. Bomiņš smej, ka tagad krīzes apstākļus basketbolistiem ir grūtāk pārdzīvot un viņi pamazām nolaižas uz zemes. Viņš ir sašutis, ka treneri joprojām nezina neko par savu nākotni un, visticamāk, to uzzinās tikai septembra otrajā pusē.

 

Komentāri 1

Bumba

Tas nav Kristaps Varts ,bet gan KRISTIĀNS VARTS.

pirms 12 gadiem, 2009.08.31 08:19

Sports