Riodežaneiro tiekas 3000 galda tenisisti no visas pasaules

Pēc 12 stundu ilga lidojuma divi smiltenieši nokļuva Riodežaneiro, kur piedalījās 14. Pasaules veterānu individuālajā čempionātā galda tenisā. Abi sportisti lielā konkurencē uzrādīja labus rezultātus.

Nedaudz vairāk kā 3000 galda tenisistu, tostarp arī pieci Latvijas pārstāvji, piedalījās 14. Pasaules veterānu individuālajā čempionātā, kas notiek reizi divos gados.

50. - 59. gadu vecuma grupā 800 dalībnieku konkurencē smiltenietis Juris Siliņš, startējot individuāli, izcīnīja dalīto 5./8. vietu. „Ar 3:2 zaudēju Krievijas pārstāvim. Kad biju izvirzījies vadībā, mazliet pietrūka uzcītības," skaidro J. Siliņš.

Viņam tikai nedaudz pietrūka līdz sudraba vai pat zelta medaļai.

Savukārt spēlējot dubultspēlēs kopā ar Igaunijas pārstāvi, smiltenietis zaudēja spāņiem par iekļūšanu finālā.

Kluba „Vidzeme" galda tenisistam Aigaram Rubenim šis bija pirmais Pasaules čempionāts. Tajā smiltenietis parādīja labu sniegumu. 40. - 49. gadu vecuma grupā 500 dalībnieku konkurencē viņš izcīnīja dalīto 9./16. vietu. Bet dubultspēlē kopā ar Gunti Krivodu (Dobele) iekļuva pamatturnīrā.

Smilteniešiem šī bija ne tikai laba iespēja parādīt savu meistarību, bet arī apskatīt Riodežaneiro un satikt augsta līmeņa sportistus. „Redzēju, kā šie sportisti spēlēja pirms daudziem gadiem un tagad - fantastiski, spēles tehnika ne mirkli nav zudusi," secina smiltenietis.

Lai arī nākošais Pasaules čempionāts būs pēc diviem gadiem Ķīnā, Smiltenes galda tenisisti tam sāks gatavoties jau tagad. Vēl nozīmīgas sacensības būs Horvātijā, kur risināsies Eiropas čempionāts.