Rīt Smiltenes tehnikumā būs donoru diena

5. martā Smiltenes tehnikumā no pulksten 10.00 līdz 13.00 notiks donoru diena. Tajā aicināti aktīvi piedalīties tehnikuma audzēkņi un pedagogi, jo no asins donoriem ir atkarīga daudzu cilvēku dzīvība.

 

Donoru dienā Smiltenes tehnikumā ieradīsies Valsts Asins donoru centra Latgales filiāles speciālisti. Kļūstot par asins donoru, cilvēks var tikai iegūt.

 

 

"Asins nodošana raisa pozitīvas izjūtas. Nododot asinis cilvēks palīdz kādam grūtā, varbūt pat izšķirošā brīdī. Šī ir arī bezmaksas veselības pārbaude, jo donoriem tiek noteikta asins grupa un hemoglobīna līmenis. Katra asins deva tiek pārbaudīta uz dažādām slimībām," dažus no iemesliem min Latgales filiāles speciāliste Maruta Krustāne.

 

 

 Paši donori šajās dienās atklāj, ka, nododot asinis, uzlabojas arī viņu veselība un tie mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām.

 

Jāatgādina, ka par asins donoru var kļūt cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kilogramiem un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt.

 

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante uzsver, ka šī donoru diena vairāk domāta tieši tehnikuma audzēkņiem. Savukārt smiltenieši asinis varēs ziedot pēc divām nedēļām.

Sports