Riteņbraucēji cīnās Igaunijā

Ar Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidenta kausu 19. jūlijā, nākamjā dienā pēc valsts čempionāta 4. posma sacensībām Valkā, tika atklāta pirmā BMX trase Igaunijā, kas uzbūvēta atpūtas un sporta kompleksā "Tähtvere Puhkepark" Tartu.

"Pavisam piedalījās nedaudz vairāk par 100 dalībniekiem, un to vidū, gluži tāpat kā Valkā, bija sportisti no Krievijas un Lietuvas. Trases atklāšanā piedalījās arī Igaunijas premjerministrs un solīja turpmākas investīcijas šajā jaunajā olimpiskajā sporta veidā," stāsta BMX tiesnesis Ritvars Ozoliņš.

Ne tikai igauņu kaimiņiem šajās sacensībās bija, ko pamācīties saistībā ar BMX. Vērtīgas atziņas guva arī sacensību organizatori Latvijā, jo īpaši, kā piesaistīt sponsoru uzmanību un veidot svinīgo apbalvošanas ceremoniju.

Šajās sacensībās piedalījās arī BMX braucēji no Smiltenes kluba "Silvas ziķeri" un Valkas "Alko".B7-8: 11. Krists Dundars, Smiltene. B9-11: 4. Elvis Kristiāns Šmulāns, 9. Renārs Auga, abi Smiltene, 13. Arnijs Kuratņiks, Valka. Juniori 15-18: 4. Kristaps Leosks, 6. Jānis Ērglis, abi Smiltene. M19+: 2. Jānis Zālītis, Valka.

Viņam visaugstākā vieta no minētajiem. Tiesa, arī Arnijam starp vienaudžiem (B9) ir otrā vieta, taču viņš startēja apvienotā grupā ar gados vecākiem konkurentiem.

Sports