Riteņbraucēji izbauda novada šosejas

22. jūnijā Valkā aizvadīts otrais Valkas četrcīņas posms – šosejas riteņbraukšana.

Kā jau ierasts, šosejas riteņbraukšana notika trīs distancēs – 87 km (Valka–Naukšēni–Valka), 60 km (Valka–Kārķi–Valka) un 30 km (Valka–Ērģeme–Valka).

Bērnu sacensībām veicamā distance pēc vecuma grupām bija 400 vai 800 metru.

Valkas novada domes sporta organizators Māris Koops “Ziemeļlatvijai” pastāstīja, ka garo distanci brauca 82 sportisti, bet abās pārējās distancēs sacentās 85 dalībnieki. “Tas priecē. Viegli nebija, taču mēs, tiesneši, ar visu tikām galā. Visi sportisti ir dzīvi un veseli.

Nopietnu savainojumu riteņbraucējiem nebija, tāpēc mediķu brigādei viņi lielas rūpes nesagādāja,” smaida M. Koops. Viņš uzsver, ka šādās sacensībās sportistu drošība allaž ir pirmajā vietā. Bija kritieni īsi pirms finiša uz Tālavas un Ausekļa ielas stūra, kur vadošajā grupā brauca apmēram 30 dalībnieku. Pavisam bija četri izrāvienu mēģinājumi, taču galvenā grupa vienmēr visus “bēgļus” noķēra.

Nevainojami darbojās visi sacensību norisē iesaistītie policisti.

Šajās sacensībās absolūtajā vērtējumā uzvarēja Kaspars Sebris no “ZZK Team” komandas. Šis bija Latvijas kausa izcīņas posms komandām. Bija ieradušies arī riteņbraucēji no Igaunijas. Braucējus pavadīja tehniskās palīdzības vienības.

Bērnu braucienos piedalījās apmēram 20 jauno riteņbraukšanas entuziastu.

Valkas četrcīņas posms šosejas riteņbraukšanā ir iekļauts Latvijas kausa izcīņā kā 1. kategorijas sacensības un iekļauts Latvijas riteņbraukšanas sacensību kalendārā. Atbilstoši LRF nolikumam, kopējais balvu fonds bija 830 eiro.


Viedokļi

Agnis Apse, Smiltenes jauno riteņbraucēju treneris:

- Sacensības bija patīkamas. Mūsu skolas bērni savās grupās bija uzvarētāju pulkā. 30 kilometru grupā jaunie sportisti varēja gūt jaunu pieredzi. Pieredzējušākie brauca, lai cīnītos par iespējami augstākām vietām un parādītu savu varēšanu. Distance bija gana grūta, traucēja vējš. Konkurence nopietna, jo dalībnieku daudz. Kopumā esmu apmierināts.

Andris Dainis, četrcīņas veterāns:

- Pasākums bija izdevies, dalībnieku – pietiekami daudz. Garajā distancē piedalījās vairāki valsts vadošie riteņbraucēji. Ar laikapstākļiem mums paveicās. Protams, nopietno riteņbraucēju sniegums atšķīrās no četrcīņnieku rezultātiem. Daudzcīņnieki atkarībā no savas sagatavotības, veselības un spēkiem distances garumu varēja izvēlēties. Ikviens rēķinās ar savu potenciālu gūt augstu rezultātu seriālā kopumā.

Es nobraucu 60 kilometru un saņēmu apbalvojumu par uzvaru. Veco vīru grupā dalībnieku nebija daudz. Piemēram, smiltenieši izvēlējās braukt pilno distanci, tas ir, līdz Naukšēniem. Man patīk, ka organizatori ikvienam dod šādas izvēles iespējas. Tas nolikumā ir pareizi.

Sports