Riteņbraucēji sacenšas Ogrē

Pagājušajā sestdienā riteņbraukšanas entuziasti pulcējās Ogrē, kur notika līdz šim vēl nebijuša mēroga tautas velobrauciena sacensības - Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras tautas velobrauciens. Tajā piedalījās arī grupa sportistu no Smiltenes un Valkas novadiem.

Dalībniekiem tika piedāvātas dažādas distances: Vichy maratona distance - 54 kilometri, pusmaratona distance - 31 kilometrs, kā arī bērnu distances.

Tehniski sarežģīta trase"Mači bija forši. Pa Zilajiem kalniem gan bija pasmagi. Man nepaveicās. Plīsa ķēde un pēdējos septiņus kilometrus veicu skriešus ar riteni pie rokas," stāsta Aivars Krastiņš. Arī citus valcēniešus piemeklēja ķibeles. Andra Daiņa velosipēdam plīsa riepa. Savukārt Ainārs Mazurs iekļuva kritienā, un viņam bija jāturpina braukt ar sabojātu riteni.

"Tā bija ātra trase pa grants ceļa segumu. Mežā bija tehniski sarežģīti posmi. Brauciena laikā mums - astoņiem cilvēkiem - izdevās atrauties un tā arī kopā braucām līdz mežiņā pašķīdām. Stiprākie devās atrāvienā, lai cīnītos par uzvaru. Ar savu rezultātu esmu apmierināts," stāsta Toms Knostenbergs. Viņam absolūtajā vērtējumā 5. vieta.

"Trase bija interesanta. Man radās tehniskas problēmas, taču distances beigu daļā Zilajos kalnos nokavēto daļēji atguvu," atceras Ingus Eislers. Viņš absolūtajā vērtējumā ieguva 8. vietu.

Izbauda dabas skaistumuDalībniekiem bija iespēja ar riteni izbraukt gan Ogres, gan Ikšķiles novada apkārtni, braukt gar Mazo Juglas upi un izbaudīt Ogres Zilo kalnu dabas parka reljefu.

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras tautas velobraucienam bija reģistrējušies 538 dalībnieki.Rezultāti pa vecuma grupām 54 kilometru distancē. S20: 3. Inga Ērgle; V20: 2. Jānis Rezins, 3. Toms Knostenbergs, 5. Ingus Eislers; V30: 2. Jānis Purmalis, 6. Dainis Sakalausks; V40: 2. Agnis Apse, 23. Māris Zālītis (visi no Smiltenes), 25. Ivars Lācis (Valka), 46 Ainārs Mazurs (Valka); V50: 14. Vairis Krauklis (Smiltene), 22. Aivars Krastiņš (Valka). Visaugstāko vietu (4.) absolūtajā vērtējumā izcīnīja J. Rezins.

Pusmaratons 31 kilometra distancē. S: 5. Mudīte Fūrmane (Smiltene); V: 57. Gatis Beikmanis (Valka), 69. Agris Krastiņš (Valka); V60: 10. Imants Podnieks (Valka), 12: Vilis Mednis (Smiltene).Bērnu grupa. VB1: 10. Ralfs Kristers Sakalausks (Smiltene).

Sports