Rod gandarījumu sacensībās

Rēzeknē norisinājās robežsargu suņu biatlona sacensības profesionāļu un amatieru grupā. No Smiltenes un Valkas novada tajās piedalījās trīs dāmas ar saviem suņiem. Visas veiksmīgi veica teju vai desmit kilometru garo distanci.

 

Suņu apmācības speciālists Valdis Pavasaris stāsta, ka finansiālu apsvērumu dēļ šogad sacensībās nav bijuši tik daudz dalībnieku kā pērn. Tomēr prieks esot par smiltenietēm Litu Kalniņu un Aneti Kalniņu, kā arī valcēnieti Ivetu Karoli.

 

 

Sacensību dalībnieces ar saviem suņiem visus 15 dabiskos šķēršļus pārvarējušas godam. "Galvenais jau ir tikt līdz galam, ejot vai skrienot. Tas nebija nemaz tik viegli, jo sacensībās nav jāskrien pa stadionu, bet gan gar pašu robežu, kur dubļu jūra," stāsta V. Pavasaris. Amatieru grupā sievietēm I. Karolei 6. vieta, L. Kalniņai 12., A. Kalniņai 14.

 

Lita ar savas suņu meitenes Salamandras sniegumu ir apmierināta. "Trase bija pilna ar šķēršļiem, dubļu vannām, barjerām sunim, bija arī šaušana. Ar sunīti kopā bija jāpārvar dažādi šķēršļi un jādemonstrē paklausība. Salamandra dedzīgi skrēja visur un vilka arī mani līdzi. Nebūtu viņas, nebūtu tik ātri finišējusi. Vispār ļoti lepojos ar mūsu rezultātu," saka smilteniete.

 

Savukārt A. Kalniņa ieguva organizatoru sarūpētu balvu, jo startēja ar vismazāko suni dienesta suņu sacensībās. "Sacensības ļoti patika. Īstenībā jau grūtāk bija man nekā sunim," bilst Anete.

Sports