Rod prieku slēpošanas pārgājienos

Aktīvā tūrisma centrs "Eži" sadarbībā ar Beverīnas novadu rīkoja slēpju pārgājienu no Brenguļu alus darītavas līdz Valmiermuižas alus darītavai. Viens no tā sadarbības partneriem Aivars Grinbergs smej, ka tas, iespējams, bija smeķīgākais slēpojums pasaulē.

Tās nebija sacensības, bet tipisks pārgājiens ar mērķi nokļūt galapunktā, lai gūtu gandarījumu par lieliski pavadītu dienu. Lielākā pārgājiena maršruta daļa veda caur Beverīnas novadu gar gleznainajiem Abula un Gaujas krastiem.Pārgājienā piedalījās apmēram 70 dalībnieku un tā garums bija 16 kilometru. Rīts sākās ar Brenguļu alus brokastīm informācijas un sporta centrā "Kaimiņi".

Iepriekšējās dienas sniegputenis bija īstajā laikā un nogludināja visus sērsnas kukuržņus. Pirmais distancē brauca un slēpju sliedes iedzina "Ežu" projektu vadītājs un gids Roberts Melbārdis. "Gluži kā aizgājušos laikos, kad nenotika motorizēta sliežu veidošana," komentē informācijas un sporta centra "Kaimiņi" vadītājs A. Grinbergs.

Finišu Valmiermuižā sasniedza visi pārgājiena dalībnieki, lai gan lielākā daļa no tiem slēpes pie kājām piestiprina pāris reižu gadā. Pasākums noslēdzās ar Valmiermuižas alus darītavas iepazīšanu, alus degustēšanu kopā ar "Rātes vārtu" gardo putru un mobilo pirti. Tur, kur alus, tur arī dziesmas.

26. februārī sadarbībā ar Beverīnas un Strenču novadu "Eži" rīko 12 kilometru slēpju pārgājienu Strenči - Torņakalns - Strenči, kas veltīts olimpieša Voldemāra Vītola 100 gadu jubilejai. Pārgājiena lielākā daļa būs pa Beverīnas novada teritoriju. Torņakalns atrodas apmēram pusceļā starp Strenčiem un Trikātu.

Dalībnieku reģistrēšana notiks Strenču vidusskolā. Starts paredzēts pulksten 10.30. Sacensības slēpošanā Torņakalnā notiks pulksten 13 trīs un piecu kilometru distancē, tai skaitā arī koka slēpju klasē. Ātrākais piecu kilometru distancē saņems V. Vītola pirms 33 gadiem dāvāto ceļojošo kausu. Pasākums noslēgsies ap 15.30 Strenču kafejnīcā "Sanvik", kur notiks arī uzvarētāju apbalvošana, mielasta baudīšana dzīvās mūzikas pavadībā. Šo pasākumu atbalsta arī laikraksts "Ziemeļlatvija".

Sports