Sacensību seriāla “Valkas četrcīņa - 2017” sezonas sacensības

Sacensību seriāls “Valkas četrcīņa” ir tradicionāls pasākums vairāku gadu garumā ne tikai Valkas novada, bet arī citu novadu iedzīvotājiem un arī kaimiņvalsts Igaunijas iedzīvotājiem. Tā mērķis ir popularizēt un veicināt sportiski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, nodarbojoties ar sportu visu gadu, kā arī radīt iespēju ikvienam cilvēkam sistemātiski nodarboties ar dažādiem sporta veidiem.

Seriāls notiek četrās dažādās disciplīnās: distanču slēpošana, šosejas riteņbraukšana, MTB jeb kalnu riteņbraukšana un skrējiens.

Sacensību seriālā sportists var piedalīties visos posmos, bet var arī startēt atsevišķā posmā, piemēram, skriešanā, jo pēc katrām sacensībām tiek apbalvoti trīs labākie savā vecuma grupā. Sportisti ir sadalīti vecuma grupās, kā arī Veselības klase tiem, kuriem mērķis nav uzstādīt konkurēt par godalgotajām vietām, bet gan fiziski izkustēties. Pēc katra posma pie balvas tiek arī aktīvākais vīrietis un sieviete šajā klasē. 

“Valkas četrcīņa” iespējams veidot savu domubiedru komandu, bet tad gan jāpiedalās visos seriāla posmos, lai pretendētu uz kopvērtējuma apbalvošanu.

Sacensības vēl pēc vecuma grupām un dzimuma tiek iedalītas 2 lielās grupās – “mazā četrcīņa” un “lielā četrcīņa”, līdz ar to pēc katra posma ar vērtīgām balvām tiek apbalvoti – viens labākais vīrietis absolūtajā vērtējumā “lielajā četrcīņā” un absolūtā rezultāta ieguvēja – sieviete “mazajā četrcīņā”.

Notiek arī sacensības bērniem, pavisam 4 vecuma grupās, kur distances ir simboliskas, ar un bez laika kontroles, lai jaunajai paaudzei rosinātu vēlmi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

Pēc katras seriāla sezonas, novada sportistu godināšanas pasākumā “Sporta laureāts”, tiek apbalvoti kopvērtējuma laureāti visās vecuma grupās, gan arī komandu vērtējumā.


2017. gada sezonas sacensību un iepriekšējās sezonas apbalvošanas kalendārs:

21.01. Sacensību seriāla "Valkas četrcīņa - 2017" pirmais posms distanču slēpošanā Valkas pagasta “Sedaskalni”, starts plkst. 11.00 *

28.01. “Valkas četrcīņa – 2016” sezonas apbalvošanas pasākums Valkas pilsētas kultūras namā, sākums plkst. 19.00

10.06. Sacensību seriāla "Valkas četrcīņa - 2017" otrais posms šosejas riteņbraukšanā, starts plkst. 10.30

12.08. Sacensību seriāla "Valkas četrcīņa - 2017" trešais posms MTB riteņbraukšanā “Apkārt Zāģezeram”

14.10. Sacensību seriāla "Valkas četrcīņa - 2017" ceturtais posms, skrējiens “Apkārt Zāģezeram”

*Sacensības slēpošanā neatbilstošu laika apstākļu dēļ var tikt pārceltas vai nomainītas ar skriešanu, sekojiet organizatoru informācijai.

Ar četrcīņas nolikumu varēs iepazīties – www.valka.lv, sadaļā “sports, rezultāti un nolikumi 2017. gadam”

Sports