Sadarbojas kaimiņvalstu volejbolisti

Šogad Valkas ģimnāzijā ir nodibināta volejbola sekcija un uzsākts treniņu darbs

Treneris konsultants Kārlis Raudiņš ar skolēniem darbojas gan Valkas ģimnāzijā, gan sporta klubā "Viktorija" Valgā. Viņš ir sporta meistars un bijušais Latvijas jaunatnes volejbola izlases treneris.

 

Valkas ģimnāzijā volejbolā trenējas 22 meitenes un 18 zēni. Treniņi sporta hallē notiek divas reizes nedēļā - trešdienās un ceturtdienās pusotru stundu. Savukārt otrdienas ir baseina dienas, kad jaunie Valkas volejbolisti dodas uz baseinu Valgā.

 

 

Tiesa, kā jau skolas brīvlaikā tas notiek, treniņi bija mazāk apmeklēti. "Piekritu trenēt ģimnāzistus tikai tāpēc, ka šim komandas sporta veidam redzu nākotni. Vēlētos gan, lai treniņi notiktu vismaz četras reizes nedēļā," "Ziemeļlatvijai" stāsta K. Raudiņš.

Atliek vien pilnveidot savu meistarībuĢimnāzijas pašpārvaldes dalībniece Ingre Toča arī trenējas volejbolā un jau trīs vasaras aktīvi ir spēlējusi pludmales volejbolu. "Beidzot arī mūsu skolā ir volejbola sekcija, un tādēļ esmu šeit. Gribējām to noorganizēt jau iepriekšējā mācību gadā, taču trenera trūkuma dēļ tas neizdevās," stāsta Ingre.

 

 

 Viņai šķiet, ka grupā ir ļoti daudz dalībnieču, tāpēc neizdodas uzspēlēt tik, cik vēlētos. Spēles tehniskie pamati jau esot apgūti, un atliek vien pilnveidot savu meistarību.

 

Cer uz lielāku pašvaldību atbalstuIdejas autori dibināt volejbola sekciju ģimnāzijā ir skolēni. To atbalstīja arī direktore Lilita Kreicberga. Procesā aktīvi iesaistījās sporta skolotāji Vēsma Selga un Andris Dainis, aicinot treniņu procesā daudzus skolēnus.

 

 

 K. Raudiņš uzskata, ka ģimnāzijas sporta stundās šiem jauniešiem ir ielikti labi sportiskie pamati. Volejbola sekcijā joprojām gaidīti jauni dalībnieki, un detalizētākas ziņas par to gūstamas pie sporta skolotājiem. Trenera nākotnes vīzija - pēc dažu gadu darba izveidot kopēju Valkas un Valgas izlasi, kura piedalīsies abu valstu oficiālās sacensībās.

 

 

 Par to jau ir uzsāktas sarunas ar abu valstu volejbola federācijām. Pagājušajā mācību gadā jau nospēlētas vairākas draudzības spēles. Protams, treneris cer uz lielāku abu pilsētu pašvaldību atbalstu.

 

Uzvarēts pasaulē lielākajā turnīrāValcēniešiem ir izveidojusies sadarbība ar kaimiņiem Valgā - volejbola klubu "Viktorija". Šis klubs darbojas kopš 1994. gada. Tā treneris un vadītājs ir Vasīlijs Deniss. Epizodiski klubā ir strādājuši arī citi treneri. Pašlaik tur darbojas V. Deniss un vēl divi treneri.

 

 

Kluba komandas vairākās vecuma grupās ir uzvarējusi Igaunijas čempionātā. "Viktorijā " aktīvi trenējas 90 jaunie volejbolisti. Treneris sūrojas, ka saistībā ar ekonomisko krīzi visā pasaulē, tā ir arī klubā. Valgā jau sen nav sporta skolas. To ir aizstājusi sporta klubu sistēma, taču finansiālais nodrošinājums neesot apmierinošs.

 

 

 Katru vasaru volejbola klubs organizē 10 vai 12 dienu ilgas sporta nometnes ar 50 - 60 bērnu piedalīšanos. "Piedalāmies daudzos turnīros, tostarp arī pasaulē vislielākajā starptautiskajā turnīrā bērniem Somijā. 2002. gadā mūsu meitenes tur uzvarēja.

 

 

Komandas ir ieņēmušas arī citas augstas vietas pirmajā desmitniekā, un tas nav maz, zinot, ka katrā vecuma grupā spēlē apmēram 80 komandas," stāsta treneris. Šogad "Viktorijas" jaunieši piedalījās arī starptautiskā turnīrā Bulgārijā, kur 17 valstu konkurencē igauņi izcīnīja sesto vietu.

 

 

Treneris priecājas, ka veidojas laba sadarbība ar K. Raudiņa vadītajiem Valkas jaunajiem volejbolistiem. Viņš Igaunijā strādā jau trešo gadu. Igauņu jaunie volejbolisti trenējas piecas reizes nedēļā un sestā ir baseina diena. Turklāt vecākās grupas volejbolistiem gandrīz katru nedēļas nogali jāpiedalās sacensībās.

Sports