Šahs: 52. čempionāts ir noslēdzies

Kārtējā, nu jau 52., un, iespējams, pēdējā Valkas rajona šaha čempionātā piedalījās 15 dalībnieki no Valkas, Valgas, Limbažiem un Rīgas.

 

Jau 17. reizi čempiona titulu izcīnīja Māris Koops, kurš rajona čempionātos piedalās kopš 1975. gada. Otrajā vietā Andis Strumpe, bet trešais - Guntars Bondars.Ātrspēles čempionātā uzvarēja A. Strumpe (10,5 punkti), otrais G. Bondars (10) un trešais Jānis Koops (9,5). Skolnieku ieskaitē labākie abos turnīros bija Niko Bodnieks un Edgars Gabiduļins.

 

Pirmais rajona čempionāts notika 1957. gadā, un tajā uzvarēja Jānis Viļķins no Strenčiem, otrajā uzvarēja Kārlis Eihe, arī strencēnietis. Pēc tam sākās Gunāra Priedīša ēra. Viņš rajona čempionātos ir piedalījies 26 reizes, tostarp septiņas ir bijis čempions un 18 izcīnījis medaļas.

 

Vsevolods Dudzinskis ir piedalījies 34 reizes (divas zelta, pavisam 10 medaļas). Vēl daudz medaļu sapelnījuši Pēteris Grave, Māris Koops, Valters Gustsons, Andis Strumpe un Jevgeņijs Čembajevs. Pavisam Valkas rajona čempiona godā ir bijuši 16 šahisti. Astoņi no viņiem joprojām priecājas par dzīvi. 40 čempionātus ir vadījis V. Dudzinskis.

Sports