Šajā sezonā ir pašiem savi čempioni, sudraba un bronzas medaļas ieguvēji 1

Valmierā divas dienas norisinājās nozīmīgas BMX sacensības. Latvijas Nacionālā BMX čempionāta noslēdzošais posms un Baltijas kausa posms. Smiltenes un Valkas kluba pārstāvji ir lepni, jo šajā sezonā ir pašiem savi čempioni, sudraba un bronzas medaļas ieguvēji.

 

Latvijas BMX čempionu titulu un medaļu pretendenti no Smiltenes kluba "Silvas ziķeri" un no Valkas "Alko" Nacionālajā čempionātā savas pozīcijas nosargāja. Smiltenietis Jānis Ērglis atkārtoja pagājušā gada panākumu un kļuva par Latvijas čempionu B14 grupā (pērn B13). Par čempioniem savās klasēs kļuva arī valcēnietis Arnijs Kuratņiks un smilteniete Sandra Aleksejeva.

 

Ievērības cienīgiPar ievērības cienīgiem Latvijas Nacionālajā čempionātā (LNČ) "Silvas ziķeru" valdes priekšsēdētājs treneris Ģirts Kātiņš uzskata J. Ērgļa un A. Kuratņika sniegumu. "Jānim pa vidu bija dažādas neveiksmes, bet viņš atkārtoja pagājušā gada panākumus.

 

 

Tas ir galvenais. Pārējie kluba braucēji, kuriem bija cerības iegūt medaļas, savu uzdevumu paveica. Patīkami pārsteidza Ronaldiņš B6 grupā. Viņš pat pietuvojās trešajai vietai. Kopvērtējumā tikai četri punkti pietrūka," saka Ģ. Kātiņš.

 

 

Par "Silvas ziķeru" lielākajiem sezonas pārsteigumiem viņš uzskata R. Kalniņu un Kristu Dundaru. Abiem sezonas laikā bijusi liela sportiskā izaugsme.

 

Izrādās, ka Arnijam ceļš līdz Latvijas čempiona titulam B9 nemaz nebija tik vienkāršs. Viņa treneris Kristaps Ozoliņš stāsta, ka Open sacensībās puisis nokritis. "Domājām, ka nekas nesanāks.

 

 

Finālā gāja punkts punktā, bet Arnijam izdevās apsteigt savu konkurentu un uzvarēt," priecājas K. Ozoliņš. Prieku par sava dēla uzvaru nespēja noslēpt arī Arnija tēvs, kurš no priekiem lecis augstu.

 

"Alko" vadītājs Ritvars Ozoliņš ir gandarīts, ka visi aktīvie kluba braucēji ir godalgotajās vietās. "Iecerētais ir īstenots. Progress ir. Mums jāturpina trenēties un gatavoties jau nākamajai sezonai. Jāsaka paldies Valkas novada domei par atbalstu," saka "Alko" vadītājs.

 

Aktīvākie mūsējie kopvērtējumāKopvērtējuma rezultāti Latvijas Nacionālajā BMX čempionātā 2009. gadā: B6 grupā 4. Ronalds Kalniņš; B8 7. Krists Dundars; B9 1. A. Kuratņiks; B10 3. Elvis Kristiāns Šmulāns, 9. Eduards Veiss; B11 3. Kārlis Brikmanis, 6. Renārs Auga; B14 1. J. Ērglis; B15 12. Emīls Pauders; M19+ 2. Kristaps Ozoliņš, 3. Jānis Zālītis, 6. Rolands Seisums; CR 5. Didzis Auziņš; JW 1. S. Aleksejeva; JM 5. Kristaps Leosks; Elitē 6. Kristaps Rakštelis.

 

Baltijas kausā ceturtieSvarīgas sacensības BMX braucējiem bija Baltijas kauss, kurā "Silvas ziķeri" komandu vērtējumā izcīnīja 4. vietu. Šajās sacensībās pārsteigumus sagādāja J. Ērglis un K. Leosks. Abi izcīnīja 2. vietu. Jāuzteic atkal Jānis, kurš treniņu nolūkos Baltijas kausā startēja pie vecākiem braucējiem - 15 un 16 gadu grupā, zaudējot tikai vienam sportistam.

 

 

Pēc rezultātiem spriežot, J. Ērglim abas sacensību dienas bijušas veiksmīgas - pirmajā kļuva par čempionu, bet otrajā cīnījās ar vecākiem un spēcīgākiem braucējiem. Tomēr lielāka sajūsma bijusi Baltijas kausā.

 

 

"Latvijas čempionātā finālā neizdevās starts, bet tālāk jau aizgāja. Sajūtas normālas. Nākamajā dienā starts bija labs. Sacentos ar gandrīz visiem spēcīgākajiem braucējiem," atklāj čempions.

Komentāri 1

bmx

Leoski tā turēt, Ērgli tavs uzvārds jau visu izsaka. Zvērā.

pirms 12 gadiem, 2009.09.09 20:21

Sports