Sākas septītā Vidzemes atklātā hokeja čempionāta sezona

Otrdien, 20. septembrī, ar otrās līgas spēli starp "Ciedra A" un "Bykolat" komandām tiek dots starts Vidzemes atklātā hokeja čempionāta septītajai sezonai. Šogad čempionātā piedalīsies arī trīs Smiltenes novada komandas -HK "Smiltene 09", "Smiltenes Vanagi" un "Skorpions".

Šī gada sezona, atšķirībā no pērnā gada, Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā atšķirsies galvenokārt ar izspēles kārtību. Ja iepriekšējā gadā visas komandas čempionātu uzsāka vienā līgā, tad šogad izveidotas divas līgas. Kopumā pieteikušās 17 komandas no Latvijas un Krievijas.

Pirmajā līgā startēs astoņas komandas, viņu vidū arī visas trīs Smiltenes novada vienības - pagājušās sezonas vicečempioni HK "Smiltene 09", "Skorpions", kā arī "Smiltenes Vanagi". Par šīs sezonas galvenajiem pretendentiem uz uzvaru noteikti jāmin HK "Seda" vienība, kas čempionātā triumfēja arī pērn. Par šīs komandas līderiem šajā sezonā visticamāk kļūs Jānis Kļava, Kristaps Bīnerts un Kārlis Bulmeistars. Visi trīs vīri sevi veiksmīgi apliecināja pagājušajā sezonā.

Tikmēr par sedēniešu galvenajiem konkurentiem jāmin uzreiz divas komandas. Tās ir Valmieras komanda "Inflekss" un HK "Smiltene 09". Jāatgādina, ka 2010./2011. gada sezonā smiltenieši spraigā pusfināla sērijā spēja pieveikt valmieriešus. Šajā sezonā par HK "Smiltene 09" vienības līderi varētu kļūt 20 gadus vecais Mikus Ozols, kurš ir guvis pieredzi ne vien Latvijas virslīgas čempionātā, bet arī Zviedrijas junioru līgā.

"Skorpions" komanda, kas atsevišķās spēlēs pērnajā sezonā spēja itin veiksmīgi pacīnīties ar vadošā trijnieka komandām, šogad izvēlējās startēt tieši pirmajā līgā. "Skorpiona" sastāvs šogad saglabājies no iepriekšējām sezonām. Par komandas līderiem visticamāk šogad varētu kļūt Edgars Atars un Ingus Verners, tomēr savu pienesumu var dot arī jebkurš cits vienības spēlētājs.

Visbeidzot, trešā Smiltenes novada komanda "Smiltenes Vanagi", pēc salīdzinoši veiksmīgās iepriekšējās sezonas, šogad nolēma izmēģināt spēkus pirmajā līgā. Komandas sastāvam pievienojušies: Vilnis Dauksts, Gatis Kandelis, Jānis Kandelis, Dainis Sakalausks un Mārtiņš Leitis.

Šobrīd gan nav skaidrības par iepriekšējās sezonas uzbrukuma līdera Dāvida Jakoviča spēlēšanu, kurš, lai arī ir komandas pieteikumā, tomēr savu spēlēšanu vēl nav apstiprinājis. Par "vanagu" līderiem šajā sezonā visticamāk kļūs Andis Rozītis, Kristaps Leitis un Kristaps Norkus. Tāpat nopietni palīgi būs arī koamndas veterāni Ilgvars Plētiens un Einārs Seisums.

SPORTS Smiltenē aktīvi sekos Smiltenes komandu rezultātiem un ziņos par spēļu gaitu.

Sports