Sāksies pieteikšanās “Smiltenes kausa” izcīņai

Vienas no Baltijas valstu leģendārākajām riteņbraukšanas sacensībām – “Smiltenes kauss” – šogad norisināsies divu dienu garumā – 12. un 13. septembrī.

Vērienīgajā pasākumā piedalīties aicināts ikviens aktīvās atpūtas cienītājs. Dalībnieku pieteikšanās “Smiltenes kausa” sacensībām  sāksies nākamajā nedēļā, interesentiem jāseko līdzi aktualitātēm Latvijas Riteņbraukšanas federācijas mājaslapā.

Pateicoties Smiltenes novada pašvaldības un vietējo uzņēmēju atbalstam, sacensības “Smiltenes kauss” pēc 15 gadu pārtraukuma tika atjaunotas pērn un par spīti īpaši sliktiem laika apstākļiem  pulcēja vairāk nekā 400 velomīļu no Latvijas un Igaunijas. Viņu vidū bija gan laba līmeņa sportisti, gan amatieri, darba kolektīvi, bērni un vienkārši aktīvās atpūtas cienītāji, atgādina Toms Markss, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs.

Šogad “Smiltenes kausa” rīkotāji strādā pie tā, lai pasākums būtu vēl pieejamāks, skatāmāks un sportiski aizraujošāks. Sacensības notiks divu dienu garumā. Sestdien, 12. septembrī, norisināsies Latvijā vēl nebijušas sprinta sacensības. Tajās piedalīties varēs ikviens smiltenietis un novada viesis. Sacensību formāts paredz, ka no sākuma katrs dalībnieks veic 400 metru garu distanci ar startu Vecajā parkā un finišu bruģa kalnā. Turpinājumā 16 ātrākie braucēji absolūtajā ieskaitē sacentīsies izslēgšanas braucienos, noskaidrojot vēsturisko sacensību uzvarētājus. Plānots, ka sacensības risināsies no pulksten 18 līdz 21. 

Svētdien, 13. septembrī, jau  no pulksten 10 bruģa kalnā, Vecajā parkā un citviet Smiltenē notiks  “Smiltenes kausa” kritērijs, kā arī bērnu sacensības. Pirmie  startēs Baltijas valstu vadošie jaunie braucēji, sacenšoties Latvijas Jaunatnes kausa noslēdzošajā posmā.
Paralēli tam sacensību reģistrācijas centrā Kalnamuižā norisināsies bērnu braucienu sacensības. Balvas saņems visi dalībnieki.
Toms Markss uzsver, ka īpaši skatāms ikvienam smiltenietim būs “Pafbet” sporta brauciens. Tajā piedalīsies vadošie elites un amatieru grupu sportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Šī brauciena dalībnieki veiks 15 apļu sacensību aizraujošā un dinamiskā trasē.

“Smiltenes kauss” noslēgsies ar Tautas braucienu ikvienam Smiltenes novada iedzīvotājam un pilsētas viesim. Šajā braucienā piedalīties aicināti darba kolektīvi, skolu klases, bijušie izcilā trenera Jāņa Akmentiņa audzēkņi, Latvijas riteņbraukšanas leģendas un ikviens cits, kuram sirdij tuva aktīvā atpūta. Distances garums šajā braucienā būs 12 kilometri (četri apļi). Specbalvas saņems kuplākie darba kolektīvi, kuplākā skolu klase un stilīgāk tērptie dalībnieki. Vienīgais dalības nosacījums – veloķivere. 

Jaunatnes, “Pafbet” sporta un Tautas braucieni vedīs pa trīs kilometru garo “Smiltenes kausa” kritērija apli.  Atšķirībā no pērnā gada šogad trase tās dalībniekiem būs vēl aizraujošāka. Tajā iekļauts Vecais parks, kurā riteņbraucēji iebrauks pa Brūža ielu. 
Trase treniņiem ir pilnībā pieejama.

Sports