Sandis Eislers ieņem 67. vietu Eiropas čempionātā riteņbraukšanā

Sestdien Itālijas pilsētā Ofidā tika aizvadīts 124 kilometru garais grupas brauciens Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā junioriem, kurā uzvaru izcīnīja Francijas izlases pārstāvis Pjērs Anrī Lecusinērs. Latvijas izlases pārstāvis, smiltenietis Sandis Eislers sacensības noslēdza 67. vietā, 143 dalībnieku konkurencē.

Vienā no Itālijas riteņbraukšanas centiem -Ofidas pilsētā -turpinās Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā junioriem un U -23 vecuma sportistiem. Sestdien tika aizvadīts 124 kilometrus garais grupas brauciens, kurā uz starta stājās 143 dalībnieki, viņu vidū arī Latvijas izlases riteņbraucēji.

Mūsu valsti grupas braucienā pārstāvēja kuldīdzieks Krists Neilands, rīdzinieki Reinis Simanovskis un Gatis Pundurs, kā arī smiltenietis Sandis Eislers. Galvenokārt tieši ar Eisleru un Neilandu tika saistītas lielākās cerības grupas braucienā, jo abi sportisti vislabāk no latviešiem sevi apliecināja vairākās ārzemju un pašmāju šosejas sacensībās.

Par Eiropas čempionu kļuva Francijas izlases riteņbraucējs Pjērs Anrī Lecusinērs, kurš distanci veica 3 stundās 7 minūtēs un 16 sekundēs, finišā par 11 sekundēm apsteidzot savu tautieti Oliveru Legacu. Trešajā vietā ierindojās beļģu riteņbraucējs Loics Vlīgens. No Latvijas riteņbraucējiem pirmais finiša līniju šķērsoja Neilands, kurš, distanci veicot 3 stundās 10 minūtēs un 5 sekundēs, izcīņija 50. vietu.

Tikmēr Eislers, neskatoties uz tehniskajām problēmām, ieņēma 67. pozīciju. No sacensību uzvarētāja smiltenietis atpalika par 11 minūtēm un 41 sekundi. Distances gaitā no sacensībām izstājās gandrīz 60 sportistu, diemžēl viņu vidū bija arī divi mūsējie -Gatis Pundurs un Reinis Simanovskis.

Jau svētdien Latvijas junioru izlase, kura uz Eiropas čempionātu pilnībā devās par pašu sportistu, viņu vecāku, kā arī privāto sponsoru atbalstu, no riteņbraukšanas federācijas nesaņemot praktiski nekādu atbalstu, atgriezās Latvijā, kur turpinās sacensību sezonu, augustā sacenšoties Latvijas junioru daudzdienu velobraucienā, kas tradicionāli notiek Dobeles apkārtnē.

 

(Tiks papildināts ar sacensību gaitu)

Sports