Sandis Eislers kļūst par Latvijas vicečempionu grupas braucienā 1

Aizvadītās nedēļas nogalē Priekuļos norisinājās Latvijas čempionāts riteņbraukšanā grupas braucienā jauniešiem un junioriem . Junioru konkurencē augstu panākumu sasniedza 17 gadus vecais smiltenietis Sandis Eislers no „Alpha Baltic/ Unitymarathon/ MSĢ" komandas, kurš izcīnīja sudraba medaļu.

Jau tradicionāli Priekuļu apkārtne ir izvēlēta par vietu, lai sadalītu Latvijas čempionāta medaļas šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā jauniešu un junioru konkurencē. Šajā gadā cīņā par Latvijas čempionāta medaļām sacentās 50 riteņbraucēji no Rīgas, Dobeles, Tukuma, Smiltenes, Cēsīm un Kuldīgas.

Junioru grupai Priekuļu apkārtnē bija jāveic 109 kilometru gara distance, kas bija sadalīta sešos apļos. Distances reljefs bija paugurains un noteikti jāvērtē kā dalībniekiem smags. Jau brauciena otrajā aplī no lielās grupas atrauties izdevās „RSK Tandēms/ MSĢ" komandas riteņbraucējam Andim Lapiņam, „Rīgas riteņbraukšanas skolas" pārstāvim Krišjānim Beitānam un Lapiņa komandas biedram Edmundam Stūrmanim.

Nākamajā aplī bēgļiem spēja pievienoties Krists Neilands no „NN Sporta kluba/ MSĢ" komandas, bet vēl nedaudz vēlāk arī smiltenietis Sandis Eislers („Alpha Baltic/ Unitymarathon/ MSĢ"), tukumnieks Mārtiņš Savickis („RSK Tandēms/ MSĢ") un rīdzinieks Pēteris Janevics („NN sporta klubs").

Tuvojoties finišam, no bēgļiem pirmais atkrita Stūrmanis, bet izšķirošie notikumi sākās 500 metru pirms finiša, kad pēdējā kalnā Eislers veica izrāvienu, sadalot sešus braucējus pa diviem trijniekiem. Līdz pat pēdējam līkumam vadībā turējās Lapiņs, Eislers un Neilands, tomēr finišā spēcīgākais izrādījās Lapiņš, aiz sevis atstājot Eisleru un Neilandu. Sacensību uzvarētājs distanci veica 3 stundās 1 minūtē un 45 sekundēs, tāds pats laiks arī Eisleram un Neilandam.

Pēc finiša Latvijas vicečempions Sandis Eislers sacīja, ka apmierināts ar sasniegto rezultātu. Par sacensību gaitu smiltenietis teica, ka izdevās veiksmīgi aizbēgt no grupas un pievienoties atrāvienam. „Aptuveni 500 metru pirms finiša veicu sekmīgu uzrāvienu kalnā, pēc kura atkrita trīs konkurenti, tomēr pēdējā līkumā kā pirmais iegāja Andis Lapiņš, kuru apsteigt finiša taisnē neizdevās." Uz jautājumu par nākamajiem startiem, Eislers atbildēja, ka tās būs sacensības Lietuvā šajā nedēļas nogalē.

Jauniešu konkurencē par Latvijas čempionu kļuva Andrejs Podāns no „RRS/ MSĢ" komandas, kurš par 20 sekundēm apsteidza Raivi Sarkani un Arni Kristu Zecmani (abi no „RSK TANDĒMS/MSĢ" komandas). 13. vietu šajā vecuma grupā izcīnīja Tomass Kārlis Iļjenko („RRS" komanda), kurš treniņus regulāri aizvada ne vien Rīgā, bet arī Smiltenē un Valkā.

Jūnija otrajā pusē Smiltenē Latvijas čempiona titulu sadalīs arī pieaugušie. 23. jūnijā norisināsies individuālais brauciens elites, junioru un sieviešu grupās, bet trīs dienas vēlāk notiks grupas brauciens, kurā tiks noskaidrots 2011. gada Latvijas čempions.

Pagājušajā sezonā čempiona laurus plūca Aleksejs Saramotins, kurš aiz sevis atstāja smiltenieti Gati Smukuli un Herbertu Pudānu. Tajā pašā dienā, 26. maijā, Smiltenē norisināsies arī trenera Jāņa Akmentiņa piemiņas brauciens, kurā varēs piedalīties ikviens riteņbraucējs.

Komentāri 1

Sports