Sandis Eislers labākais no latviešiem Pasaules čempionātā (papildināts)

Sestdien Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā norisinājās Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas brauciens junioriem, kurā uzvaru svinēja Francijas riteņbraucējs Pjērs-Anrī Lekuzinjē, bet no Latvijas sportistiem augstāko rezultātu sasniedza 18 gadus vecais smiltenietis Sandis Eislers, kurš uzvarētājam zaudējot trīs sekundes, ierindojās 48. vietā.

Sestdien Kopenhāgenā tika aizvadītas priekšpēdējās dienas sacensības Pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. Jaunie Pasaules čempioni tika noskaidroti elites dāmu un junioru konkurencē grupas braucienā. Junioriem bija jāveic 126 kilometru gara distance, kas bija sadalīta deviņos apļos. Uz starta kopumā izgāja 170 riteņbraucēji no 40 valstīm. Latvijas izlase tika pārstāvēta ar trijiem sportistiem -Pēteri Janevicu, Kristu Neilandu, kā arī smiltenieti Sandi Eisleru.

Distances pirmajos apļos nevienam no sportistiem vērā ņemamu pārsvaru neizdevās iegūt, visi atraušanās mēģinājumi tika savlaicīgi apturēti. Tikmēr mūsu sportisti turējās peletona vidū. Septītajā aplī no grupas izdevās atrauties sešiem sportistiem. Bēgļu vidū bija divi Beļģijas, Nīderlandes un Francijas sportisti. Turpmākajos divos apļos peletons nespēja ievērojami samazināt atrāvienā esošo sportistu pārsvaru.

Vēl vairāk, īsi pirms iebraukšanas pēdējā aplī, lielajā grupā tika piedzīvots masveida kritiens. Lai arī tajā neiekļuva neviens no Latvijas pārstāvjiem, tomēr Eisleram un Neilandam nācās vairāk nekā 7 kilometrus ķert peletonu, kas kritiena rezultātā bija sadalījies. Diemžēl, vairākus kilometrus iepriekš kritienu piedzīvoja Janevics, kurš bija spiests izstāties no sacensībām.

Dramatiski notikumi risinājās pēdējā aplī, kurā izmisīgi atrāvienā esošie sportisti centās noturēt savu pārsvaru pār peletonu. Trijiem no viņiem tas arī izdevās. Lielisku finiša spurtu veica Pjērs-Anrī Lekuzinjs, izcīnot Francijai jau otro zelta medaļu šajā Pasaules čempionātā. Lekuzinjs distanci veica 2 stundās 48 minūtēs un 58 sekundēs. Sudraba medaļu, finišējot ar tādu pašu laiku kā uzvarētājs, ieguva beļģis Marteins Degrēvs, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Nīderlandes pārstāvis Stīvens Lammetinks.

Tikmēr no Latvijas sportistiem labāko rezultātu sasniedza Sandis Eislers, kurš finiša līniju šķērsoja lielajā grupā, trīs sekundes aiz uzvarētāja, izcīnot 48. vietu. Sešas pozīcijas zemāk finišēja Neilands, kurš arī no Lekuzinja atpalika par 3 sekundēm.

SPORTS Smiltenē izdevās sazināties ar Sandi Eisleru, lai īsi aprunātos par sacensībām. Eislers sacīja, ka rezultāts varējis būt augstāks, ja nebūtu pusapli jāķer grupa, kas sadalījās pēc kritiena iebraucot pēdējā aplī. Peletona ķeršana esot prasījusi daudz spēka, jo grupas vidējais ātruma esot bijis virs 45 kilometriem stundā. Iespējams tā iemesla dēļ arī īsi pirms finiša problēmas sagādāja krampji, kas arī līdz galam neļāva pacīnīties par vēl augstāku pozīciju finišā.

Sports