Šāvēji gatavojas olimpiādei

Ceturtdien Valkas stadiona šautuvē notika novada bērnu - jaunatnes sporta skolas šaušanas sacensības trijās vecuma grupās, kurās bija uzaicināti arī jaunie šāvēji no Igaunijas.

 

Šaušana notika ar pneimatisko ieroci. B grupas dalībniekiem bija jāveic 40+5 šāvieni stāvus, bet abu jaunāko grupu dalībnieki izpildīja 20+5 šāvienus sēdus balstā uz elkoņiem no galda.

Vēl notiks kontroltreniņi

Šīs bija nozīmīgas sacensības tiem šāvējiem, kuri varētu doties uz Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi. Komandā būs trīs dalībnieki. Šaušanas treneris Ainis Blūms jautāts, vai kandidāti jau izvēlēti, atbildēja, ka vēl nepieciešami precizējumi un šim nolūkam ieplānoti kontroltreniņi. Pēc tam arī kļūs zināmi dalībnieku vārdi.

Treneris "Ziemeļlatvijai" atzina, ka rezultāti šajās sacensībās būtu labāki, ja skolēni čaklāk apmeklētu treniņus. "Diemžēl daudzi skolēni ir pārlieku kūtri apmeklējumā. Tas jau neattiecas tikai uz šaušanu. Tā ir daudzos sporta veidos. Valkā ir izcilas iespējas sportot, vien gribēšanas nav. Skolēniem pašlaik trūkst motivācijas," komentē A. Blūms.

Ja tētis ir aktīvs mednieks

Laura Amanda Ģērmane šaušanā trenējas otro gadu. Jautāta, kāpēc izvēlējās šādu sporta veidu, viņa atbild, ka tam piemīt arī noteikts patriotisma aspekts. "Tieši šaušanā var uzskatāmi redzēt savu izaugsmi no vienām sacensībām uz nākamajām, redzams, kas jādara, lai uzlabotu savus rezultātus, lai novērstu kļūmes. Un vēl tas neapšaubāmi ir interesanti," pārliecināta jauniete.

Savukārt Kristiāna Vehi šo sporta veidu pamēģinājusi, neko īpaši nedomājot, taču šaušana iepatikusies uzreiz. Arī ar to, ka šī nav populārāko sporta veidu vidū. Kristiāna atzīst, ka panākumi nāk lēnām, taču tie jau ir un, kad izdodas, par to liels prieks.

Aivis Luters ir gados pavisam jauns puisis, taču trenējas jau trīs gadus. Dažādās sacensībās izcīnītas vairākas godalgotas vietas. Aivis atzīst, ka šī sporta veida izvēlē liela nozīme bijusi tētim, kurš ir mednieks. Tiklīdz būs iespēja, puisis ir gatavs doties medībās kopā ar tēti.

Rezultāti.

B grupā jauniešiem: 1. Artūrs Kazaks (295), 2. Edgars Saulgriezis (268) no Valkas BJSS, 3. Anvars Karimovs (219) no Valgas.

B grupā jaunietēm: 1. Laura Amanda Ģērmane (305), 2. Elizabete Ivane (302), 3. Kristiāna Vehi (263). Visas no Valkas BJSS.

C grupā meitenēm: 1. Anastasija Beļajeva (175), 2. Mairita Taimiņa (161) no Valkas BJSS, 3. Kristīna Soe (133) no Valgas.

D grupā zēniem un meitenēm: 1. Ainis Luters (166) no Valkas BJSS, 2. Mareks Starke (107), 3. Laura Magi (83) no Valgas.

Sports