SEB Latvijas čempionāta kalnu divriteņu maratona otrais posms Smiltenē pulcē 2200 riteņbraucējus

Svētdien, 15. maijā, Smiltene uz dienu kļuva par Latvijas riteņbraukšanas galvaspilsētu, jo šeit četros dažādos braucienos sacentās 2200 riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. 69 kilometru garajā sporta klasē par uzvarētāju kļuva Igaunijas riteņbraucējs Erki Putseps no „Alpha Baltic/ Unitymarathon" vienības, bet no bijušā Valkas rajona riteņbraucējiem ātrākais bija smiltenietis Toms Knostenbergs („Trek Philips Sport 2000"), kuram devītā vieta absolūtajā vērtējumā.

Svētdienas rīts Smiltenē iesākās ar nelielu smidzinošu lietu, bet tas neliedza šeit ierasties rekordlielam dalībnieku skaitam. Otrajā SEB Latvijas čempionāta kalnu divriteņu maratona posmā uz starta izgāja ap 2200 riteņbraucējiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Sacensību organizatori dalībniekiem bija sagatavojuši trīs dažāda garuma trases - 69 kilometru sporta klasi, kurā startēja 259 riteņbraucēji, 30 kilometru veselības braucienu, kur bez laika kontroles distanci veica 69 braukt gribētāji un 43 kilometru tautas klasi, kas tradicionāli paņēma lauvas tiesu dalībnieku, jo šajā distancē Smiltenē sacentās 1746 velosporta cienītāji. Tāpat arī norisinājās sacensības bērniem, kurās startēja vairāk kā 100 mazo censoņu.

Sporta klasē par posma uzvarētāju kļuva pazīstamais Igaunijas riteņbraucējs Erki Putseps no „Alpha Baltic/ Unitymarathon" komandas. Jau distances pirmajā aplī Putsepam un „Rietumu -Delfin" komandas pārstāvim Dmitrijam Sorokinam izdevās atrauties no konkurentiem, tomēr distances beigās vairāk spēka bija saglabājis pieredzes bagātākais Putseps, tādējādi izcīnot sev pirmo uzvaru šajā sezonā.

Uzvarētājs distanci veica 2 stundās 20 minūtēs un 33 sekundēs, par 9 sekundēm apsteidzot Sorokinu. Trešajā vietā ierindojās cits „Rietumu -Delfin" komandas riteņbraucējs un kopvērtējuma līderis Alans Orass, kurš no uzvarētāja atpalika par 49 sekundēm. Pēc Smiltenes posma par kopvērtējuma līderi kļuva Putseps, kurš par diviem punktiem apsteidz Orasu.

Komandu vērtējumā triumfēja „Rietumu -Delfin" vienība, kas aiz sevis atstāja smiltenieša Toma Knostenberga pārstāvēto „Trek Philips Sport 2000" komandu. Smiltenes vienībai, kuras sastāvā startēja Reinis Markss, Guntars Baranovskis, Agnis Apse, Andrejs Iļjenko, Jānis Roskošs un Aigars Krasts, šajā posmā septītā vieta.

Smiltenes posmā tika sadalītas medaļas arī Latvijas čempionāta ieskaitē, kur par čempionu elites klasē kļuva Dmitrijs Sorokins, kurš aiz sevis atstāja savu komandas biedru Ernestu Benhenu -Bēkenu un Tomu Flaksi no „NN Sporta kluba".

Sieviešu konkurencē gan posmā, gan arī Latvijas čempionātā triumfēja Lelde Ardava, aiz sevis atstājot savu sīvāko konkurenti un komandas biedreni Ivandu Eiduku, bet junioru grupā posmā un Latvijas čempionātā triumfēja Pēteris Janevics no „NN Sporta kluba", aiz sevis atstājot smiltenieti Sandi Eisleru („Alpha Baltic/ Unitymarathon."

No bijušā Valkas rajona riteņbraucējiem 69 kilometru garo distanci visātrāk veica „Trek Philips Sport 2000" komandas riteņbraucējs Toms Knostenbergs, kurš absolūtajā vērtējumā ieņēma devīto vietu, bet elites klasē bija astotais. Latvijas čempionāta ieskaitē Knostenbergs izcīnīja augsto ceturto vietu, tikai par 10 sekundēm atpaliekot no bronzas medaļnieka Flakša.

Veiksmīgi startēja arī cits smiltenietis Ingus Eislers, kurš absolūtajā vērtējumā ieņēma 17. vietu, bet elites klasē bija 14. Latvijas čempionāta ieskaitē Ingusam Eisleram desmitā pozīcija. Jāuzteic arī Sandis Eislers, kuram 38. vieta absolūtajā vērtējumā un, kā jau minēts, sudrabs Latvijas čempionātā. M 45 grupā augsto otro vietu izcīnīja „ZZK" komandas sportists Jānis Rezins seniors.

M 40 grupā ceturtais ātrākais bija smiltenietis Agnis Apse, bet Guntaram Baranovskim un Andrejam Iļjenko attiecīgi piektā un desmitā vieta. Visbeidzot Jānis Roskošs izcīnīja 11. vietu M -35 grupā, bet Gintam Vilisteram 75. vieta elites klasē. Diemžēl neveiksme piemeklēja iepriekšējā posma otrās vietas ieguvēju Jāni Rezinu junioru („Alpha Baltic /Unitymarathon"), kurš bija spiests no sacensībām izstāties tehnisku problēmu dēļ.

42. kilometru garajā tautas klasē uzvaru izcīnīja Jānis Ozols no „Veloserviss" komandas, bet no bijušā Valkas rajona riteņbraucējiem ātrākais bija Jānis Purmalis no „KAIVO -VUDLANDE" vienības, kurš absolūtajā vērtējumā izcīnīja devīto vietu, bet TM grupā bija astotais. TM 18 grupā Toms Sakalusks izcīnīja septīto, bet Kristaps Leitis desmito vietu (abi no „KAIVO -VUDLANDE" komandas).

Savukārt TM50 grupā augstajā trešajā vietā ierindojās Smiltenes komandas riteņbraucējs Igors Balandiņš. Komandu vērtējumā Smiltenes posmā uzvarēja „ZZK -Cēsis -SEB", bet „KAIVO -VUDLANDEI" 14. vieta.

Ar pilniem rezultātiem iespējams iepazīties SEB Latvijas kalnu divriteņu čempionāta oficiālajā mājas lapā www.velo.v