Sevi izaicina ekstrēmā šķēršļu skrējienā

12. septembrī, Valgā, Jānikese moto kompleksā, piekto reizi norisinājās X-skrējiens. Tas ir septiņus kilometrus garš ekstrēms skrējiens ar dažādiem šķēršļiem, kuru pārvarēšanai dalībniekiem nākas lēkt, rāpot, kāpt, līst, sajust dubļus, ūdeni, uguni un putas.

Šī gada skrējienā spēkus trasē devās pārbaudīt arī vairāki valcēnieši. Pasākuma dalībniece Egita Stahovska stāsta, ka par sacensībām “X-skrējiens” bija dzirdējusi jau pirms vairākiem gadiem, taču apstākļu sakritības dēļ līdz šim nebija sanācis piedalīties. Egita vairākus gadus ir piedalījusies līdzīgā pasākumā Latvijā ‒ “Stipro skrējienā”. Pasākumus salīdzinot, viņa atzīst, ka abi ir smagi, ir jābūt labai fiziskajai sagatavotībai, lai tajos piedalītos. “X-skrējienā” šķēršļu esot mazāk, turklāt tie ir šaurāki un, nonākot pie tiem, nākas gaidīt rindā, bet trases reljefs ir izaicinošs – kalnains. “Man patiktu, ja būtu vairāk šķēršļu. Nebija izteiktu ūdens pelžu, bet slapji bijām pilnībā. Mūs aplēja ar putām, bija jālien pa tuneli, kuram cauri tecēja ūdens.” Egita atzīst, ka pasākums kopumā bija interesants un pārdomāts no organizatoru puses, lai gan, reģistrējoties sacensībām, bija neliela aizķeršanās, tomēr uz vietas viss bija saprotams. Arī trasē, kura bija marķēta, lai dalībnieki nenomaldītos, pa priekšu brauca pavadošais transports – kvadricikls. Šāda veida skrējienos Egita piedalās, lai sevi izaicinātu, jo šeit ne vienmēr noteicošais ir, cik ātrs tu esi, bet arī stiprs, veikls un veiksmīgs. Ja apstākļi ļaus, noteikti piedalīsies arī nākamgad.

“X-skrējienā” komandu konkurencē startēja arī skrējēju apvienības “Valkas SIENA” dalībnieki – Normunds Aumeisters, Sarmīte Ježaka un Auce Ježeka. Viņi komandu konkurencē ieņēma trešo vietu, līderiem piekāpjoties vien par nepilnām sešām minūtēm. “Valkas SIENA” dalībnieks Normunds Aumeisters atklāj, ka sacensībās piedalījās arī iepriekšējā gadā. Salīdzinājumā ar pērno gadu šogad trase esot bijusi īsāka – mazāk skriešanas pa līdzenumiem, pārsvarā kalnā augšā un lejā, kas pasākumu padarīja aizraujošāku. Šķēršļu šogad bijis vairāk un lielāka dažādība – siena ruļļi, tīkli, rāpošana, līšana, putas. Normunds bija gaidījis, ka ūdens šķēršļi būs grūtāki – tā, ka jālien pa ūdeni līdz vēderam, tomēr bez iegremdēšanās ūdenī tie esot bijuši satraucoši. Viņš ir pārsteigts par komandas sniegumu, jo skrienot pārējās komandas pazudušas skatienam, taču finišējot secināja, ka vēl pēc viņiem trasē ir daudz dalībnieku. Par nelielo atsaucību pasākumam Normunds spriež, ka tas varētu būt skaidrojams ar intensīvu sacensību grafiku – ceturtdien “Optimists”, piektdien masu skrējiens Valka/Valga, vēl sestdien Ērgļos bija populārais skrējiens “Stirnu buks”. “Man patīk skriet dažādi, kad skrienam pa vakariem, tad mēs skrienam mazākā ātrumā, ar zemāku pulsu un vairāk kilometru. Sacensības man patīk tāpēc, ka mainās ātrums, tu skrien citā režīmā un vari redzēt, vai tu ej uz priekšu savā formā vai neej,” tā Normunds.

Sports