“Silvas ziķeri” un “Alko” cīnās par uzvaru (video)

Valmierā notika 21. Latvijas Nacionālā BMX čempionāta 2. posms un Valmieras pagasta kausa izcīņa Open un Super Pro grupās. Foto šeit!

Trasē bija ko redzēt, azartiskas un dinamiskas cīņas, augsti lēcieni un sāpīgi kritieni. Mūsējiem cīņas spars neizzuda arī nākamās dienas sacensībās.

Dinamisku un pārliecinošu sniegumu demonstrēja gan Smiltenes BMX kluba "Silvas ziķeri" braucēji, tostarp arī Sandra Aleksejeva, gan Valkas puiši no "Alko". Jāpiebilst, ka valcēnieši kļuvuši aktīvāki. Latvijas čempionāta (LČ) 2. posmā trasē devās seši pārliecinoši "Alko" sportisti.

Īpašas skatītāju ovācijas trasē izpelnījās Olimpisko spēļu BMX čempions, starta meistars un, kā saka amerikāņi, super mašīna Māris Štrombergs. Savukārt 7. jūnijā BMX klubu braucēji cīnijās par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ceļojošo kausu.

Uzslavas jaunajiem censoņiemPārliecinošu sniegumu Latvijas čempionātā demonstrēja B9 grupas braucējs Arnijs Kuratņiks (Alko). Jaunais BMX censonis atzīst, ka liela nozīme esot tehnikai, palīdz arī tēta dotie padomi. Sportista tētis Intars Kuratņiks sacensības satraukti vēroja no malas. "Pirmajā un otrajā braucienā dēls bija pirmais.

 Jau nākamajā palaida meiteni pa priekšu. Tas ir BMX, ne vienmēr var veikties. No malas skatoties, protams, ir satraukums. Bet mēs iztiekam bez bāršanās. Ļoti daudzi noderīgi padomi nākuši no Arnija trenera Kristapa Ozoliņa," saka I. Kuratņiks. Viņš par dēla panākumiem ir priecīgs.

Kluba "Silvas ziķeri" valdes priekšsēdētājs treneris Ģirts Kātiņš uzslavē jaunos censoņus. "B6 grupas braucēji Jānis Jēkabs Butlers un Ronalds Kalniņš ir jaunie kluba "proteīni". Priecājos par viņu cīņas sparu un neatlaidību trasē. Tāpēc ir arī rezultāti. Jāpiemin arī Krists Dundars, kurš beidzot B8 grupā pierādījis sev un visiem pārējiem, ka, cītīgi strādājot, var tikt pie panākumiem.

Viņš pirmo reizi iekļuva A finālā un izcīnīja 4. vietu. Puisis sajutis cīņas garšu. Paldies vecākiem, kuri viņu no Grundzāles vadā uz treniņiem," saka Ģ. Kātiņš.Ļoti labs rezultāts arī Elvim Kristiānam Šmulānam, kurš B10 grupā apsteidza tādus konkurentus, kurus iepriekš neizdevās uzvarēt.

Kristaps Leosks uzskata, ka ne īpaši spraigas cīņas bijušas junioros. Tam traucējis lietus. "Sausā laikā ir citi ātrumi un cīņas. Tagad trase mīksta," bilst K. Leosks. Savukārt valcēnietim K. Ozoliņam lietus nav šķērslis. Viņš M19+ grupā ar Jāni Zālīti cīnās par pjedestāliem.

Cīnās arī pa spiciLČ 2. posma rezultāti: B6 grupā 5. R. Kalniņš, 6. J. J. Butlers; B7 5. Mārtiņš Mazurs; B8 4. K. Dundars, 15. Mārtiņš Butlers, 18. Ernests Cers; B9 3. A. Kuratņiks; B10 2. E. K. Šmulāns, 9. Miks Mazurs, 11. Edvards Veiss; B11 4. Kārlis Brikmanis, 7. Renārs Auga; B14 3. Jānis Ērglis; B15 8. S. Aleksejeva, 9. Emīls Pauders, M19+ 2. K. Ozoliņš, 4. Jānis Zālītis, 6. Rolands Seisums; JM 6. Kristaps Leosks; EM 11. Kristaps Rakštelis. Kopā startēja 153 dalībnieki.

Open sacensībās: Open 7 - 9 grupā 3. A. Kuratņiks; Open 10 - 11 5. K. Brikmanis, 6. R. Auga, 8. E. K. Šmulāns.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas kausa rezultāti: B6 2. M. Mazūrs, 4. R. Kalniņš; B7 6. K. Dundars; B9 2. E. K. Šmulāns, 3. A. Kuratņiks, E. Veiss; B10 2. K. Brikmanis, 3. R. Auga, 13. M. Mazurs; B15 5. J. Ērglis, 6. E. Pauders; B16 6. S. Aleksejeva; M19+ 3. K. Ozoliņš, 4. J. Zālītis; JM 4. K. Rakštelis.

Sports