"Silvas Ziķeru" sportiste kļūst par Pasaules vicečempioni 1

No 27. līdz 31. jūlijam Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā risinās Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā par Pasaules vicečempioni kļuva Smiltenes BMX kluba "Silvas Ziķeri" sportiste Vineta Pētersone.

Dānijas pilsēta Kopenhāgena ir izvēlēta par vietu, lai labākie BMX sportisti sadalītu medaļas un noskaidrotu jaunos Pasaules čempionus. Galvenā sacensību intriga viennozīmīgi būs elites klases uzvarētāju noskaidrošana. Pagājušā sezonā par Pasaules čempionu tika kronēts Latvijas izlases neapšaubāmais līderis Māris Štrombergs.

Kamēr elites sportisti vēl tikai gatavojas saviem startiem, jaunieši un amatieri savas cīņas jau aizvadījuši. Latvijas izlases sastāvā Kopenhāgenā startēja arī vairāki Smiltenes BMX kluba "Silvas Ziķeri" un Valkas "Alko" sportisti.

Lielākās cerības no mūsējiem tika saistītas ar Smiltenes BMX kluba sportistiem Jāni Ērgli un Vinetu Pētersoni, kā arī valcēnieti Kristapu Ozoliņu.

12-gadīgo meiteņu grupā lieliski sacensības iesāka Vineta Pētersone, kura spēja pārvarēt kvalifikāciju, astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu un arī pusfinālu, iekļūstot sacensību finālbraucienā. Tajā Vineta, veicot lielisku braucienu, finišējā otrajā vietā aiz Japānas sportistes, kļūstot par Pasaules vicečempioni. B11 grupā zēniem startēja Valkas BMX kluba "Alko" braucējs Arnijs Kuratņiks. Valcēnietis veiksmīgi pārvarēja priekšbraucienus,tomēr apstājās 1/8 fnālā, nekvalificējoties tālākām cīņām.

12 gadīgo zēnu grupā uz starta izgāja smiltenietis Elvis Kristiāns Šmulāns, kurš veica lieliskus kvalifikācijas braucienus, uzvarot visos no tiem. Arī 1/8 finālā Šmulānu neviens no konkurentiem nepārspēja. Diemžēl "Silvas Ziķeru" sportistam nepaveicās 1/ 4 finālā, kuru viņš nepārvarēja.

Sacensību noslēgumā Šmulānam 17. vieta. B13 grupā vairāk nekā 100 dalībnieku konkurencē startēja "Silvas Ziķeru" pārstāvis Kārlis Brikmanis. Viņš veiksmīgi pārvarēja visus kvalifikācijas braucienus, kā arī astotdaļfinālu un ceturtdaļfinālu, garantējot vismaz 16. vietu. Pusfinālā Brikmanis gan neiekļuva labāko četriniekā, sacensības noslēdzot 9. pozīcijā.

16 gadīgo jauniešu grupā, ne mazāk lielā konkurencē kā citās grupās, uz starta izgāja Latvijas čempions Jānis Ērglis. Smiltenietis veiksmīgi aizvadīja visus priekšbraucienus, tiekot līdz pusfinālam, kur līdzīgi kā Brikmanim nedaudz nepaveicās, lai iekļūtu finālā. Noslēgumā Ērglim 11. vieta.

Tikmēr "Alko" braucējs Kristaps Ozoliņš amatieru grupā no 25 -29 gadiem, aizvadot labus priekšbraucienus, pusfinālā finišēja piektajā vietā, no kārotā četrinieka, kas nodrošinātu vietu finālā, atpaliekot vien burtiski 10 centimetrus. Ozoliņš šodien un rīt vēl startēs krūzeru klasē. Jāpiebilst, ka gandrīz visās vecuma grupās uz starta izgāja ap 100 dalībnieku.

Komentāri 1

Sports