SK "Petanka Ērģeme" dalībnieces kvalificējas Pasaules čempionātam petankā

Sestdien, 4. jūlijā, Valkas novada Ērģemē norisinājās Latvijas čempionāta posms petankā trijniekiem.

Ērģemes petanka laukumos savā starpā sacentās 17 vīriešu un sešas sieviešu komandas. Sieviešu konkurencē sīvā cīņā uzvarēja un 2021. gada Pasaules čempionātam petankā Taizemē kvalificējās sporta kluba “Petanks Ērģeme” komanda – Lelde Stūre, Jekaterina Soika, Laura Miglāne un Ginta Miglāne, otrajā vietā atstājot Ventspils komandu, bet trešajā – SK “Boule” (Ropaži) komandu.  

SK “Petanks Ērģeme” kluba vadītājs Mārtiņš Kreilis atklāj, ka mūsu sieviešu komandai pēdējā spēlē gāja smagi – sākumā zaudējušas ar rezultātu 2 pret 9, bet beigās izdevies atspēlēties un izcīnīt uzvaru 13 pret 11. “Cīņa nebija viegla. Sieviešu konkurencē pirmās trīs komandas bija spēkos līdzīgas” piebilst M. Kreilis.

Vīriešu konkurencē par čempioniem kļuva un Eiropas čempionātam petankā kvalificējās Ventspils komanda, aiz sevis atstājot sporta kluba “Upesciema Warriors” un “Upesciems” komandas. M. Kreilis atzīst, ka SK “Petanks Ērģeme” vīriešu komandām šajā dienā neesot veicies. Izcīnītas 9., 11. un 13. vieta. “Nebija mūsu diena. Iemesls varētu būt arī tas, ka mūsu līderis Imants Zvirbulis startēja, būdams ar traumu.”

SK “Petanks Ērģeme” dalībniece un viena no līderēm Lelde Stūre atklāj, ka galvenais priekšnosacījums panākumiem ir draudzīga un saliedēta komanda. Lai gan iepriekš Jekaterina Soika, Laura Miglāne un Ginta Miglāne spēlējušas citos klubos, viņas vienu otru uztver mierīgi un spēle vedas viegli. “Galvenais, lai komanda jūtas brīvi, tad viss notiks,” piebilst L. Stūre. 

Nākamās sacensības: Latvijas čempionāta posms petankā sieviešu vieniniekiem notiks 18. jūlijā Ventspilī; 1. augustā – sacensības veterāniem Rīgā un junioriem Upesciemā.   

Savukārt visi interesenti 23. jūlijā pulksten 18 aicināti piedalīties Ērģemes pagasta svētku ietvaros organizētajā petanka turnīrā. Spēles inventārs un instruktāža būs pieejama uz vietas. Vairāk informācijas par iespējām uzspēlēt petanka spēli Ērģemē var iegūt pie Ērģemes un Kārķu pagasta sporta organizatora Mārča Krama (tālr. 26449270, e-pasts [email protected]) vai SK “Petanks Ērģeme” trenera Imanta Zvirbuļa (tāl. 29327499).

Sports