Šķēpmetēja Līna Mūze ieguvusi stipendiju - 150 latus katru mēnesi viena gada garumā 4

Šķēpmetēju Līnu Mūzi (16 gadi) jauno un talantīgo cilvēku konkursā "ZZ Stipendijas" pieteica māsa Marita. Viņa ticēja, ka balsotāji internetā un žūrija spēs noticēt māsas talantam. Tā arī notika - konkursa noslēguma ceremonijā "ZZ Stipendiju" sporta nominācijā piešķīra smiltenietei.

 

Jau otro gadu jauniešu organizācija "Avantis" un "Zelta Zivtiņa" aicināja jaunus cilvēkus, kuri vēl nav sasnieguši 19 gadu vecumu, ticēt sev un īstenot sapņus, piesakoties "ZZ Stipendijai".

 

 

Starp daudziem jaunajiem talantiem kompetento žūriju iedvesmojis stāsts par šķēpmetēju Līnu. Viņus izbrīnījis tas, ka jauniete ar saviem personīgajiem līdzekļiem 16 gadu vecumā sasniegusi tik daudz.

 

Turpmāk "ZZ Stipendijas" saņēmēja Līna Mūze vienu gadu katru mēnesi saņems 150 latu lielu stipendiju savu sapņu un talantu izkopšanā sportā.

 

Smiltenes ģimnāzijas skolnieci Līnu māsas rīcība pārsteigusi. "Par savu dalību konkursā uzzināju tad, kad jau bija sākusies balsošana internetā. Nākamais pārsteigums sekoja manā vārda dienā. Piezvanīja organizatori un teica, ka esmu nokļuvusi labāko vidū, jābraucot uz klipiņa filmēšanu. Bet pēc tam saņēmu ielūgumu uz noslēguma ceremoniju Latvijas televīzijā," stāsta šķēpmetēja.

 

Meitenei tas bijis ļoti liels pārsteigums. Viņa neticēja, ka jau pirmajā reizē, būdama jauna, varētu tik tālu tikt. "Studijā man trīcēja rokas un kājas, nevarēju mierīgi nosēdēt krēslā. Pie mikrofona pienāca spēkavīrs Raimonds Bergmanis un teica, ka ilgi nerunāšot," trauksmainos mirkļus televīzijā atceras Līna.

 

Kad spēkavīrs pateica, ka "ZZ Stipendiju" nominācijā sports iegūst jaunā šķēpmetēja no Smiltenes, Līnai acīs sariesās asaras. Tas bija liels pārsteigums un saviļņojums. "Uzkāpu uz skatuves un ieraudzīju zālē, ka māsa raud. Man arī gribējās. Tās bija prieka asaras, jo es nespēju noticēt, ka tas viss notiek ar mani," saka smilteniete.

 

Patiess prieks par Līnas panākumiem ir meitenes trenerim Guntaram Marksam. Viņš teic, ka šķēpmetējai mērķi ir augsti. Jūlijā viņai jādodas uz nopietnām sacensībām - Pasaules jauniešu čempionātu Itālijā.

 

 

"Līnas turpmākā izaugsme tagad lielā mērā ir saistīta ne tikai ar pašatdevi treniņos, bet nopietnāku mācību - treniņu procesa plānošanu, kā arī liela nozīme ir finanšu līdzekļiem, lai īstenotu šo procesu," saka treneris.

 

"ZZ Stipendiju" mājas lapā balsojuma pieteikumā jaunā sportiste raksta, ka, iegūstot stipendiju viņa mazinās vecāku izdevumus inventāram un treniņu apmeklējumiem. Vecāki ir uzaudzinājuši septiņus bērnus un jau pensionējušies. Šī viņai būšot iespēja piedalīties vairāk sacensībās ārpus Latvijas un pilnvērtīgi trenēties.

 

Intervijā "Ziemeļlatvijai" jauniete atzīst, ka tik lielu naudas summu līdz šim viņa nav saņēmusi. "Tādu naudas daudzumu gada nelaikā nekad neesmu izmantojusi. Man liekas, ka viena mēneša summu neiztērēšu pusgadā, jo vēl nezinu, ko darīt," apmulsusi saka Līna. Viņai stipendija droši noderēs nometnēm, bet galvenais - Pasaules čempionātam. Tam viņa kvalificējusies jau pirms diviem gadiem.

 

Jauniešu stipendiju konkursa „ZZ Stipendijas" svinīgo ceremoniju, uzvarētāju emocijas, konkursam iesūtītos darbus un atskatu uz žūrijas vērtēšanas darbu varēs redzēt raidījumā „Tici sev un īsteno sapni!" LTV7 kanālā 8. martā pulksten 18.00.

 

Komentāri 4

zzzzzzz

Malacis!Tikai nav taisnība,ka visu šo laiku ar saviem līdzekļiem to ir sasniegusi ! Dome visu laiku ir atbalstijusi!

pirms 12 gadiem, 2009.03.04 15:12

Sports