Šķēpmetēji Līna Mūze un Intars Išejevs piedalīsies pasaules jauniešu čempionātā 7

Valmierā risinājās Latvijas čempionāts jauniešiem un "C" vecuma grupas sportistiem. Jauniešiem šī bija pēdējā iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvu startam pasaules jauniešu čempionātā. Tas arī izdevās.

 

Vieglatlētu treneris Guntars Markss stāsta, ka iepriekš šo normatīvu bija izpildījuši divi Smiltenes Bērnu un Jaunatnes sporta skolas šķēpmetēji - Līna Mūze un Intars Išejevs. Bet sakarā ar to, ka bez viņiem šķēpa mešanā normatīvu bija izpildījušas vēl divas jaunietes un pieci jaunieši, apliecinot šķēpa mešanas kvalitāti Latvijā, bet pasaules čempionātā katru valsti var pārstāvēt ne vairāk kā divi atlēti, abu smilteniešu uzdevums bija izcīnīt ne zemāk, kā otro vietu.

 

„Patīkami, ka abi sportisti ar šo grūto uzdevumu sekmīgi tika galā. Intars jau pirmajā metienā sasniedza personisko rekordu, otrajā to palielināja vēl vairāk, raidot 700 gramu smago šķēpu līdz 66,60 metru atzīmei, sacensību turpinājumā piekāpjoties vien šobrīd labākajam jaunietim Arnoldam Strengam no Murjāņiem, izcīnot otro vietu. Līna, nestartējot viņas galvenajai konkurentei, ventspilniecei Ilutai Veidemanei, arī pirmajā mēģinājumā sasniedza jaunu personisko rekordu. Tobrīd 11 labāko rezultātu jaunietēm pasaulē, 49,51 metri, izcīnīja pārliecinošu uzvaru," stāsta treneris.

 

Līdz ar to abi šķēpmetēji būs to 14 Latvijas jauniešu komandas sastāvā, kas no 8. līdz 11. jūlijam Itālijas pilsētā Bresanonē piedalīsies pasaules jauniešu čempionātā vieglatlētikā.

 

Labi čempionātā nostartēja arī pārējie mūsu vieglatlēti. Sindijai Grēnai 5. vieta augstlēkšanā, Renāram Alksnim 7. 400 metru barjerskrējienā, "C" grupas sportistei Līnai Puriņai 5. vieta augstlēkšanā un Rolandam Išējevam 7. šķēpa mešanā. „Jāatzīmē, ka Linda tikai divas dienas iepriekš sekmīgi startēja tradicionālās astoņu valstu mačsacīkstēs Polijā, ierindojoties 4. vietā augstlēkšanā," piebilst G. Markss.

 

Pagājušajā nedēļas nogalē smiltenieši pie sevis uzņema Itālijas pilsētas Moretta vieglatlētikas kluba jaunos vieglatlētus. Itāļi Smiltenē ieradās atbildes vizītē un kopā ar mājiniekiem aizvadīs treniņus, piedalīsies starptautiskās jauniešu sacensībās "Valmieras spēlēs" un iepazīs Latviju.

Komentāri 7

Jancis

Un mūsējie arī pasaulei parādīs visu uz ko ir spējīgi un vēl vairāk!

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 12:46

lote

Nav Līna Puriņa,bet gan Linda Puriņa!!!
Veiksmi sportistiem!

pirms 12 gadiem, 2009.07.09 01:15

Guntars

Līna šorīt ar 49,90m kvalificējās FINĀLAM!

pirms 12 gadiem, 2009.07.10 11:18

Jānis

Līnai šodien finālā izcīnīta augstā 6. vieta ar 50,36 metru tālu metienu!

pirms 12 gadiem, 2009.07.11 18:10

čoms

Biju pārsteigts, ka eirosportā ieraudzīju rezultātu tablo ar Līnas vārdu. Metienus gan neredzēju, varbūt nokavēju. Tas jau ir līmenis-ja smiltenieti rāda eirosportā.

pirms 12 gadiem, 2009.07.11 20:39

Sports