Skrien apkārt Vīlandes ezeram

Igaunijā norisinājās 90. skrējiens apkārt Vīlandes ezeram, kas ir Baltijas valstīs senākais un tradīcijām bagātākais skrējiens. Šogad sacensībās startēja ap 3000 skrējēju un 500 nūjotāju.

Distances garums nemainīgs – 12 kilometri. Trīsdesmito reizi šajā skrējienā piedalījās valcēnietis, sporta entuziasts Andris Dainis, iegūstot uzvaru M-70 grupā ar rezultātu 55:31 min. (absolūtajā vērtējumā 423. vieta). Šis rezultāts ir visu laiku otrais labākais M-70 vecuma grupā.

“Mūs lutināja laikapstākļi, tāpēc visapkārt bija redzamas tikai priecīgas sejas. Šis skrējiens ir tik tradīcijām bagāts un pie visām varām allaž noticis tikai iepriekš noteiktajā datumā – 1. maijā,” smaida A. Dainis. Viņš piebilst, ka šī diena daudziem cilvēkiem ir skaista, jo piepildīta ar fiziskām aktivitātēm.

Šajās sacensībās apbalvo tikai pirmo vietu ieguvējus visās vecuma grupās. No Latvijas skrējējiem uzvaru guva arī Aigars Matisons (M-45) no Ventspils un Ludmilla Joce (N-55). A. Dainis lepojas, ka šajā skrējienā piedalās 30. reizi.

No Valkas novada skrējējiem ar lielisku rezultātu atzīmējās Aija Lāce, kas N-65 grupā izcīnīja 3. vietu. Augsto 331. vietu kopvērtējumā ieguva Ainārs Mazurs. Viņi šajā pasākumā piedalās padsmit reižu. Aijai tas bija 17. skrējiens.

Lielākā dalībnieku daļa bija brieduma gados. Jauniešu šajā skrējienā ir mazāk. “Tas ir skrējiens veselības uzlabošanai, kurā ikviens var skriet savu spēju un sagatavotības robežās. Manā grupā bija 29 dalībnieki, kas veidoja visnotaļ nopietnu konkurenci,” atklāj A. Dainis.
Savās vecuma grupās labus rezultātus uzrādīja arī Iveta Karole, Aldis Dainis, Ivars Lācis un Agris Knope.


Sports