Skrituļslidošanas un skrituļslēpošanas apvienotā tūre

Pagājušo svētdien Vecpiebalgā notika Latvijas skrituļslidošanas un skrituļslēpošanas apvienotās tūres otrais posms. No Valkas rajona skrituļslidošanas sacensībās piedalījās valcēnieši Vladimirs Burovs un Ilmārs Zaļais, attiecīgi izcīnot 5. un 6. vietu.

 

Ilmārs Zaļais stāsta, ka slēpotājiem un slidotājiem bija kopējais starts, bet rezultātus vērtēja atsevišķi. "Skrituļslēpošanā dalībniekus vērtēja grupās - pirmajā bija līdz 18 gadu veci slēpotāji, otrajā - no 18 līdz 40 gadiem veci un trešajā - no 40 gadiem un vecāki, bet skrituļslidošanā bija tikai divas grupas - pirmajā bija līdz 18 gadiem veci sportisti, bet pārējie - otrajā grupā," stāsta I. Zaļais.

 

Viņš uzskata, ka valcēniešu iegūtā 5. un 6. vieta ir vērtējams kā ļoti labs rezultāts. "Vladimirs pāris sekundes zaudēja finišā, izvēloties ne visai izdevīgu taktiku, citādi viņš, iespējams, būtu trešais," saka I. Zaļais.

 

Paraksti šajās sacensībās piedalās arī Agris Knope. Šoreiz viņš traumas dēļ nestartēja, bet piedalījās kā skatītājs. "Ilmāra startu uzskatu par ļoti veiksmīgu, jo jāievēro, ka grupā bija arī 18 gadu veci jaunieši. Sporta veterāna iegūtā sestā vieta dara viņam godu," apliecina A. Knope.

 

Skrituļslidošanā sacensības noritēja trijās garuma distancēs. Valcēnieši startēja 20 kilometru distancē. Viņu grupā bija 71 dalībnieks.

 

Apgrūtinājums bija arī ļoti karstais laiks, ar ko Valkas sportisti godam tika galā.

Sports