Skrituļslidotāji jaunajiem izgriež pogas

Valgā jau otro gadu norisinās atklātās skrituļslidošanas seriāls, kuru rīko pilsētas dome un tajā piedalās ne tikai daudz spēcīgāko Igaunijas, bet arī Latvijas slidotāji.

 

Šogad sacensībās nepiedalās valcēniešu līderis Vladimirs Makutenens, jo atrodas ārzemēs. Toties nācis klāt jauns entuziasts Ainars Mazurs, kurš trīs treniņu mēnešos panācis atzīstamus rezultātus. Kopā ar Ilmāru Zaļo Valgas seriālā kopvērtējumā abi dalīja 3. un 4. vietu.

 

Ilmārs bija ātrāks pirmajā un ceturtajā posmā, bet Ainars - otrajā un trešajā. Abiem ir vienāds punktu skaits. Jau otro reizi uzvarēja viens no Igaunijas labākajiem slidotājiem Heiki Mēsalu no Tartu. Otrais palika Aivars Kameņuks no Veru.

 

"Šogad savu slidošanas tehniku ir ļoti uzlabojis Agris Knope un palika 6. vietā," veterānu uzslavē kolēģis Ilmārs. Dažos etapos startēja vairāk nekā 50 dalībnieki. Visi bija sadalīti divās vecuma grupās - no 18 līdz 40 un pēc 40 gadiem. Interesanti, ka Ilmārs, kuram drīz būs 70 gadu, pārliecinoši uzvarēja visus no jaunākās grupas. Jaunieši vecajiem nevelk līdzi.

 

5. jūlijā Valgā notika otrais posms "Stamina" slidošanas seriālam, kas vienlaikus ir arī Igaunijas čempionāts. 42 kilometru garajā maratona distancē piedalījās visi ātrākie Igaunijas slidotāji, tostarp arī līderis Kerts Kespaiks, kurš piedalās Pasaules kausa izcīņas posmos, trenējas Francijā pie trenera no Jaunzēlandes.

 

 

Viņš pārliecinoši uzvarēja, atstājot aiz sevis pazīstamo biatlonistu Indreku Dobrelutsu. Latvijas čempions Lauris Bitenieks palika piektais. Starp Latvijas sportistiem I. Zaļais bija piektais, noslidojot maratonu stundā un 33 minūtēs. Lai gan no uzvarētāja viņš atpalika 19 minūtes, Ilmārs ar savu rezultātu ir apmierināts. Slidojumu uzsāka arī A. Mazurs, taču tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties.

 

Valcēnieši pašlaik gatavojas 36 kilometru maratonam, kas 17. jūlijā notiks Veru. Pēc tam jau klāt sezonas galvenās sacensības - Tartu maratons - 9. augustā. Pērn Ilmāram savā grupā izdevās uzvarēt, un šogad viņš ir apņēmības pilns noturēt sasniegto pozīciju. Viņš atzīst, ka viegli nebūs, jo nāks klāt daudz spēcīgu jaunāku slidotāju.

Sports