Slēpju sezona ir noslēgusies

Pagājušajā nedēļā notika Valgas apriņķa sporta spēles, kurās piedalījās arī trīs slēpotāji no Valkas. Vispirms sportisti sacentās klasiskā stila slēpojumā un pēc tam - brīvajā stilā.

 

No Valkas rajona kaimiņus atbalstīja trikātietis Aivars Grinbergs un valcēnieši Agris Knope un Vladimirs Makutenens.

 

"Klasiskajā distancē bija itin neparasti laika apstākļi. Bija uzsnidzis svaigs sniegs, iebrauktās sliedes - lieliskas. Slēpju pēdas smērēšana bija ļoti sarežģīta. Ne visi "trāpīja" smērē. Daudzi pārkombinējās un nokļūdījās, tostarp arī es," atzīst A. Knope.

 

"Viss jau būtu labi, taču tiklīdz izlēcu no slēpju sliedēm, svaigais sniegs tā pielipa slēpēm, ka varēja skriet augšup kā pa sienu," atceras Agris. Ar to viņš skaidro rezultātu pieticību. Piecus kilometrus viņš veica 17,28 minūtēs, un tas deva 7. vietu. Aivars Grinbergs (16:33) izcīnīja 4. vietu.

 

Brīvā stila slēpojumā V. Makutenens vecuma grupā līdz 40 gadiem izcīnīja bronzas medaļu. 10 kilometrus viņš veica 26,13 minūtes. Viņu apsteidza divi Igaunijā pazīstami slēpotāji.

 

 

Savukārt A. Knope šajā distancē slidsolī palika ceturtais ar laiku 15,22 minūtes. Viņam pavisam nedaudz pietrūka līdz bronzai. Starts sākās piecos pēcpusdienā, un sacensības bija beigušās līdz ar vakara krēslas iestāšanos. Trase bijusi sakārtota nevainojami.

 

 

Sestdien notika Cēsu atklātais čempionāts distanču slēpošanā un tur piedalījās arī valcēnieši V. Makutenens, Ilmārs Zaļais un A. Knope un smiltenieši Mārcis un Andris Tīrumi. Ar šīm sacensībām faktiski noslēdzoties slēpošanas sezona.

 

 

Laiks slēpošanai bijis lielisks uz sērsnainā sniega slīdējis teicami. "Priekuļu trase bija sarežģīta, ātrumi lieli un ļoti noderēja kalnu slēpošanas iemaņas virāžu izbraukšanai. Bija daudz kritienu, tāpēc dažbrīd vajadzēja braukt kā slalomā, lai izvairītos no paklupušajiem," situāciju raksturo A. Knope.

 

Savā grupā 77 dalībnieku konkurencē V. Makutenens izcīnīja 11. vietu (26:12,9). Smiltenieša M. Tīruma laiks ir 47:47,8, un viņš ieņēma 32. vietu.

 

V50 grupā A. Knope ieguva 5. vietu (16:05). Savukārt V60 konkurencē Ilmāram Zaļajam izcīnīta 2. vieta. Viņš distanci veica 16,50 minūtēs. V12 grupā A. Tīrumam 16. vieta (10:01).Nedēļu pēc smagi pārciestās gripas uz slēpēm kāpa I. Zaļais.

 

 

"Protams, rezultāts mani neapmierina. Jāatzīst, ka visus spēkus trasē neizliku. Uzvarētājs par mani ir vairāk nekā astoņus gadus jaunāks," stāsta I. Zaļais.

Sports