Slēpošana: Slava, slava sniedziņam

Kas par daudz, tas par skādi - tas attiecināms arī uz negaidīti biezo sniega kārtu

Nekad jau nav ideāli. Ja slēpošanas trase Valkas pagastā pie ģenerāļa Pētera Radziņa dzimtas mājām tika veidota tālab, ka tradicionālajā trasē pie brīvdabas estrādes nebija sniega, tad naktī pirms sacensībām uzsniga neticami daudz.

Fotoreportāža šeit!

 

Iekārtoto trasi par labu esam atzina visi aptaujātie sacensību dalībnieki. Ainis Blūms ar "Buran" darīja, ko varēja. Trase tika līdzināta un sliedes vilktas ne tikai pirms sacensībām, bet arī to laikā.

 

 

Tā bija reljefi daudzveidīga, tāpēc katrs varēja sevi pilnveidot daudzos slēpojuma elementos. Tiesa, sacensībās piedalījās tikai 19 dalībnieki, taču nedēļu pirms tam sestdien Valkas sporta dzīves organizatore Nadežda Blūma trasē izskaitījusi vairāk par 40 slēpotājiem.

 

 

"Bija salīdzinoši grūti, jo sniedziņš mīksts. Jo īpaši sarežģīts bija slidsolis - neslīdēja. Lai ātri slēpotu, vajag daudz spēka, bet man treniņu nav bijis tik daudz, lai šo spēku uzkrātu un vairotu," smaida uzvarētāja Lija Krūkliņa.

 

 

Viņa uzskata, ka šī trase ir lieliski izveidota. Viņai piekrīt arī slēpošanas veterāne Aija Lāce. Sportisti uzskata, ka tagad nepieciešams sals, lai izveidotos stingra sniega virskārta un tad jau ātrumu varēs ievērojami kāpināt.

 

Visnotaļ interesants piedzīvojums distancē gadījās Antrai Mīlbergai. Nezin no kurienes parādījās lauku pele un skrēja Antrai pa priekšu, nezinot, ka šādos gadījumos ceļš jādod ātrākajam. Vai nu mazais dzīvnieciņš piekusa, vai kā, tomēr saprata, ka ar Antru ātrumā sacensties nevarēs.

 

Jaunietēm 1. grupā bija divas dalībnieces. Ilona Mīlberga finišēja trīs minūtes pēc Dārtas Lozdas. 2. grupā jaunietēm uzvarēja Iveta Mīlberga.

 

Sievietēm 3. grupā uzvarēja Lija Krūkliņa, apsteidzot Antru Mīlbergu un Zitu Sproģi. Veterānēm uzvarēja Aija Lāce.

Savukārt jauniešiem 1. grupā uzvarēja Tomass Iļjenko.

2. grupā ātrākais bija Vladimirs Burovs, aiz viņa - Andris Zunte un Gunārs Ozoliņš.

 

3. vecuma grupā pirmais finišēja Andrejs Iļjenko. 2. vietā Aivars Krastiņš, bet trešais - Guntars Markss (Smiltene).

 

Veterānu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Andris Dainis, turklāt ar absolūti labāko rezultātu deviņu kilometru distancē - 33:26.

Šīs sacensības nevarētu notikt bez Valkas pagasta padomes atbalsta. Biezā sniega kārta tika novākta gan no lauku ceļa, gan autostāvvietas.

Sports