Smiltenē aizvadīts "Beach Ball" amatieru pludmales volejbola seriāla septītais posms

Svētdien Smiltenē norisinājās Latvijas lielākā amatieru pludmales volejbola seriāla "Beach Ball 2011" septītais posms, kurā 13 pāru konkurencē uzvaru izcīnīja "Jirgensons & Šēfers" komanda, kas finālā apspēlēja smilteniešu "Mednis - Liepa" vienību.

Svētdien saulainos laika apstākļos Smiltenē, sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" volejbola laukumos, norisinājās Latvijā lielākā amatieru pludmales volejbola turnīra seriāla "Beach Ball 2011" septītais posms, kurā par divām ceļazīmēm uz lielo finālu, kas 27. augustā norisināsies Rīgā, sacentās 13 komandas no dažādiem Vidzemes novadiem un pilsētām.

Kā pastāstīja "Beach Ball 2011" galvenais organizators Aldis Riekstiņš, ar turnīra norisi kopumā viņš ir apmierināts. Komandu skaits, salīdzinājumā ar citiem posmiem, bija vidēji liels. Iespējams, komandu būtu bijis nedaudz vairāk, ja iepriekšējā dienā Smiltenē nenotiktu pilsētas svētku balle. Tāpat Riekstiņš pateicās Smiltenes novada pludmales volejbola čempionāta galvenajam organizatoram Jānim Cīrulim par atbalstu posma organizēšanā.

Sacensības norisinājās pēc divmīnusu sistēmas. 13 komandas tika sadalītas trijās apakšgrupās. Jau grupu turnīrā bija redzams, ka nopietnākie pretendenti uz uzvaru Smiltenes posmā būs Rīgas komanda "Jirgensons & Šēfers", kuras sastāvā spēlēja Latvijas virslīgas volejbola kluba "Biolars - Olaine" spēlētājs Mārcis Jirgensons un Atis Šēfers. "Jirgensons & Šēfers"savā grupā izcīnīja visas uzvaras, pusfinālā tiekoties ar "Dullais un Gatis".

Arī šajā spēlē diezgan pārliecinoši uzvaru svinēja rīdzinieki. Otrajā pusfinālā iekļuva Smiltenes volejbolistu pāris "Mednis - Liepa", kuras sastāvā spēlēja Pēteris Mednis un Normunds Liepa. Viņiem pretim stājās "Bonus" komanda, kurai "Mednis - Liepa" piekāpās kvalifikācijas posmā. Šajā pusfināla cīņā Liepas un Medņa pāris spēja revanšēties, tādējādi iekļūstot finālā.

Dramatiskā cīņā setu galotnēs, spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja "Dullais un Gatis". Finālā smiltenieši spēja izrādīt labu pretestību "Jirgensons & Šēfers" pārim, tomēr gados jaunākie rīdzinieki izcīnīja uzvaras divos setos. Pirmajā viņi bija labāki ar 15:12, savukārt otrajā ar 15:11, tādējādi kļūstot par posma uzvarētājiem. Uz lielo finālu Rīgā kvalificējās arī Liepas un Medņa pāris.

Sacensībās startēja arī vairāki citi Smiltenes pāri. 5./6. vietu dalīja "SK" vienība, kuras sastāvā spēlēja Mikus Bisenieks un Jānis Tolmanis, kā arī Jāņa Lapiņa un Kaspara Timermaņa komanda "Gaisa jaucēji". 7./8. vietā ierindojās "Tepera pandas", kurā spēlēja Matīss Bukšs un Jānis Dudelis. Visbeidzot 13. vietā ierindojās Ginta Cirīša un Kalvja Kurcalta komanda "PTZ".

Kā pēc sacensībām pastāstīja uzvarētāju komandas spēlētājs Atis Šēfers, tad sacensību līmenis Smiltenes posmā bija pietiekami augstā līmenī, jo četras komandas reāli varēja cīnīties par pirmajām divām vietām. Tāpat spēlētājs arī atzīmēja turnīra organizāciju, norādot, ka nekas nekavējās un arī izspēles sistēma tika izvēlēta veiksmīgi.

Par savas vienības mērķiem lielajā finālā Šēfers sacīja, ka tā būs cīņa par pirmo trijnieku, kas ir reāli sasniedzams uzdevums. Veiksmīgākā Smiltenes pāra "Mednis -Liepa" spēlētājs Normunds Liepa sacīja, ka ir apmierināts ar rezultātu, jo neskatoties pārinieka krampjiem, kas viņu mocīja turnīra laikā, izdevās sasniegt labu rezultātu un kvalificēties finālam. Spēlē par pirmo vietu nedaudz pietrūcis svaiguma, tomēr arī tajā izdevies labi turēties pretim gados daudz jaunākam pārim. Liepa arī atzīmēja organizācijas līmeni, kas šajā turnīrā bijis augstā līmenī.

Nākamie divi "Beach Ball 2011" pludmales volejbola posmi norisināsies jau šajā nedēļas nogalē. Sestdien sacensības norisināsies Mazsalacā, bet dienu vēlāk ikviens pludmales volejbola interesants spēkus varēs izmēģināt Ādažu posmā.

Sports