“Smiltene/ BJSS” ar dzelzsvīru Mežuli un atkārtotu labāko rezultātu 1.līgā

“Smiltene/ BJSS” komanda noslēgusi savu piekto sezonu komanda.lv 1. līgas čempionātā. Kopvērtējumā 12 vienību konkurencē smiltenieši ieguva septīto vietu, kas ir atkārtots labākais rezultāts komandas vēsturē. Ievērības cienīgu faktu paveicis komandas vārtsargs Toms Mežulis, kurš bijis laukumā visās spēlēs no pirmās līdz pēdējai minūtei.

Raimonda Dūmiņa vadītā “Smiltene/ BJSS” komanda savu piekto sezonu pēc spēka otrajā vadošajā futbola turnīrā Latvijā – komanda.lv 1. līgas čempionātā iesāka ar pamatotām ambīcijām pacīnīties par vietu labāko sešiniekā. Komandas sastāvam pievienojās uzbrucējs Ralfs Akmins, kurš vairākus gadus trenējās un spēlēja futbola kluba “Ventspils” sistēmā. Papildus tam, uzbrukuma līniju, kas bija viens no klupšanas akmeņiem 2017. gada sezonā, pastiprināja Ralfs Apsītis. Ne mazāk svarīgi bija arī Smiltenes jauno futbolistu attīstība starpsezonas periodā. 1. līgas komandā nostiprinājās – Valters Valts Siliņš, Kristaps Kuprišs un Kārlis Rozītis. Komandas pirmā vārtsarga lomai gatavs bija Toms Mežulis, kurš vairākus gadus bija Dagņa Sausā dublieris. 

Sezonu smiltenieši iesāka ar zaudējumu Tukumā (0:4) pret vietējo komandu, kas nedaudz negaidīti ilgstošu laiku bija līgas līderi. Savu patieso spēku vidzemnieki parādīja jau otrajā spēlē, kad izbraukumā ļoti sīvā un līdzvērtīgā cīņā ar rezultātu 0:1 piekāpās ambiciozajai “Super Nova” komandai. Treneris Raimonds Dūmiņš, lai arī komanda piedzīvoja zaudējumu, varēja justies droši, ka uzvaras pie šādas spēles neizpaliks. 

Tas arī piepildījās. Sekoja četru uzvaru sērija pār “Grobiņas SC” (5:3), “Audu” (3:1), “Balvu SC” (6:1) un “Preiļu BJSS” (4:0). Uzbrukumā uguņoja Apsītis, Teremko un citi spēlētāji. Sekoja neizšķirts (2:2) savās mājās pret spēcīgo “Rēzeknes FA” vienību. Smilteniešu futbolisti bija savus līdzjutējus pieradinājuši pie uzvarām tik tālu, ka neizšķirts pret tik spēcīgu komandu kā Rēzekni tika uztverta kā maza vilšanās. 

Turpinājums vairs nebija tik rožains. Rīgā tika piedzīvota pirmā sagrāve (2:7) pret Sausā pārstāvēto “Albertu”, kam sekoja likumsakarīgs zaudējums Daugavpilī pret turnīra galvenajiem favorītiem (0:4). Šis bija laiks, kad komandas sastāvā bija vairāki traumētie spēlētāji. Komandas sastāvu atstāja arī Apsītis, bet laukumā vairs neredzējām Kristeru Aldi Puriņu, kurš sezonu iesāka kā komandas kapteinis. Vieta tukša nepalika. Pie iespēja tika gados jaunie spēlētāji, bet savai dzimtajai komandai palīdzēt devās augumā raženais Dairis Zariņš, pastiprinot uzbrukuma līniju. Tikmēr Eduards Veģeris pastiprināja aizsardzības rindas. Pirmā apļa pēdējā spēlē “Smiltene/ BJSS” savu skatītāju priekšā ar rezultātu 3:0 pārspēja sīkstos “Staiceles Bebrus”. 

Īsta svētku diena Smiltenes futbolam un sportam kopumā bija 4. augustā. Tepera stadionā klāt esot arī Latvijas Futbola federācijas prezidentam Kasparam Gorkšam svinīgi tika atklātas jaunās skatītāju tribīnes un servisa ēka, ko ļoti novērtē gan līdzjutēji, gan komandas un tiesneši. Piepildītu tribīņu priekšā vidzemnieki ar rezultātu 0:3 piekāpās tā brīža līderiem – “Tukums 2000” vienībai. Sekoja sakāve apgriezienus uzņēmušajai “Super Nova” komandai (1:6).

Komandas spēlētāji un treneri bija noilgojušies atgriezties uz panākumu takas. Tas tika paveikts tālajā Grobiņā, kur ar rezultātu 5:4 īstā trillerī tika pieveikta vietējā vienība. Divus vārtus šajā spēlē guva Dairis Zariņš, bet pirmais vārtu guvums arī komandas vārtsargam Tomam Mežulim, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Smiltenieši sezonas spožāko uzvaru guva 25. augustā, kad savā laukumā ar rezultātu 7:0 tika sagrauta “Audas” vienība. Mājiniekiem laukumā padevās teju viss, kamēr pretinieki nespēja parādīt savu labāko sniegumu. Pa diviem vārtiem šajā lieliskajā spēlē guva Teremko un Ralfs Akmins, kamēr pirmais vārtu guvums 1. līgā Sentim Fiļipovam. Pie tam kāds… Jaunais un talantīgais uzbrucējs pamanījās gūt vārtus bez futbola buča kājās. 

Par to, ka Daugavgrīvas stadions Smiltenes komandai nav veiksmi nesošs, varēja pārliecināties 1. septembrī, kad šeit tika ciesta otrā sakāve (0:5) pret “RTU/ Skonto Academy” vienību. Ļoti smagas, bet reizē vērtīgas uzvaras tika gūtas turpmākajās divās spēlēs, kad tika pieveiktas “Balvu SC” (2:1) un “Preiļu BJSS” (3:2) komandas. Pamazām par komandas rezultatīvāko spēlētāju izvirzījās Ralfs Akmins, kurš tieši otrajā aplī uzlaboja savu rezultativitāti. 

Sezonas pēdējais nogrieznis sākās ar lielisku spēli pret “RTU/ Skonto Academy”. Nonākot zaudētājos ar 0:2, Raimonda Dūmiņa vadītie vīri parādīja raksturu un guva trīs vārtus (Kārlis Rozītis, Valters Valts Siliņš un Ralfs Akmins). Pēdējās minūtēs rīdzinieki gan izglābās no zaudējuma, panākot līdzsvaru – 3:3. 

Saldu revanšu Smiltenes komanda guva nedēļu vēlāk, kad savu līdzjutēju priekšā ar rezultātu 6:3 tika sagrauta JDFS “Alberts” komanda ar Dagni Sauso vārtos.  Divi vārtu guvumi Ralfa Akmina kontā. Pēdējā mājas spēlē, pie pilnām tribīnēm smiltenieši nespēja rast pretargumentus un cieta likumsakarīgu zaudējumu pret “Daugavpili” (1:6). Pirms pēdējās sezonas spēles pret “Staiceles Bebriem”, turnīra tabulā smilteniešiem, kuri ieņēma septīto vietu, veiksmes gadījumā bija pakāpties pat uz piekto pozīciju. Lai to paveiktu, bija jāuzvar pašiem, kā arī jācer uz “Audas” un “RTU/ Skonto Academy” vienību zaudējumiem. Neizdevās ne viens ne otrs. Sīkstie “bebri” pēdējās minūtēs izkoda neizšķirtu (1:1), kā arī konkurenti nospēlēja neizdevīgi.

2018. gada komanda.lv 1. līgas čempionātu “Smiltene/ BJSS” noslēdza septītajā vietā, kas ir komandas atkārtots labākais rezultāts. Šo pozīciju vidzemnieki ieņēma arī 2016. gada sezonā. 22 spēlēs smiltenieši izcīnīja desmit uzvaras, trīs spēles noslēdzās neizšķirti, bet deviņās cīņās laukums tika pamests kā zaudētājiem. Sezona tika gūti 54 vārti, bet ielaisti 63 vārti. Salīdzinājumam, pērn smilteniešu bilance 22 spēlēs (28:48). 

Komandas rezultatīvākais spēlētājs šajā gadā bija Ralfs Akmins, kuram astoņi precīzi sitieni. Pa sešiem vārtu guvumiem – Kārlis Rozītim, Elvim Teremko un Ralfam Apsītim. Komandas “motori” šajā gadā bija vidējās līnijas spēlētāji – Ričards Rullis un Rūdis Rozītis. Abi futbolisti bija ļoti grūti aizstājami un produktīvi kā uzbrukuma veidošanā, tā aizsardzībā. Komandas pieredzējušākais futbolists Dāvis Gaigals sevi apliecināja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Stabila vērtība bija Eduarda Deiča spēle aizsardzības centrā un Mārtiņa Rakšteļa sniegums vidējā līnijā, kamēr lielu progresu sasniedza Reinholds Klots. 

Lielisks progress bija vērojams arī Kristapa Kupriša, Valtera Valta Siliņa, Kārļa Rozīša, Senta Fiļipova, Olafa Putrāļa, Eduarda Emulova, Renāra Eberharda un Elvja Ābola sniegumā. Ar pieredzi komandai palīdzēja Elvis Teremko, Eduards Veģeris, Dairis Zariņš un Jānis Priede. Priedem gan liela daļa sezonas bija jāizlaiž traumas dēļ. Sastāvā sezonas laikā atgriezās un cienījamas minūtes aizvadīja nopietnus savainojumus guvušie – Artūrs Strūris un Reinis Putrālis.

Īpaši jāizceļ vārtsargs Toms Mežulis. Viņš ir vienīgais līgas vārtsargs, kurš no zvana līdz zvanam aizvadījis visas 22 čempionāta spēles. Tomam droši var piedēvēt dzelzs vīra statusu. Viņš vairākkārt sekmēja komandas uzvaras, kā arī guva lielisku pieredzi kā komandas pirmais numurs pēdējā postenī. Tuvākais viņa sekotājs ir Anrijs Alksnis, kura debija 1. līgā iespējama jau nākamajā gadā. 

“Smiltene/ BJSS” komanda aizvadījusi kopumā sekmīgu sezonu. Šī komanda ir ar lielu raksturu un labām iespējām sasniegt vēl ko krietni augstāku, tomēr galvenais mērķis ir un paliek jauno futbolistu sagatavošana augstākam līmenim. Klubs izsaka lielu pateicību visiem Smiltenes novada iedzīvotājiem, kuri atbalstīja vienību garajā, bet ļoti aizraujošajā sezonā. Savus līdzjutējus ar skaistiem vārtu guvumiem un nepiekāpīgu spēli aizsardzībā priecēs 2019. gada sezonā. 

Sports