Smiltene īslaicīgi kļūst par Eiropas skrituļslalomistu galvaspilsētu

Aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenē sacentās Latvijas labākie skrituļslalomisti un sportisti no Čehijas un Vācijas. Viņu vidū bija titulētākie šī sporta veida pārstāvji, Eiropas čempioni un Eiropas kausa kopvērtējuma pašreizējie līderi sieviešu un vīriešu grupās.

 

Pavisam sacensībās pieteicās 97 dalībnieki, pārsvarā no Latvijas. Skrituļslalomisti sacentās, braucot lejup pa Dārza ielu, kura divas dienas - sestdien un svētdien - bija slēgta satiksmei.

Sestdien tika izcīnīts pasaules ranga sacensībās iekļautais "Smiltenes kauss 2008" vairākās vecuma grupās, bet svētdien sportisti cīnījās Eiropas kausa trešajā posmā. Pirmie divi posmi notika Itālijā un Čehijā.  

Eiropas kausa izcīņas posmā sportistus vērtēja vienā lielā grupā, atsevišķi sievietēm (ieskaitot jaunietes un meitenes) un vīriešiem (ieskaitot jauniešus un zēnus), sākot no 1996. dzimšanas gada. Savukārt 1997. gadā dzimušie un jaunāki sportisti sacentās par Eiropas cerību kausu. Savu lielo sacensību pieredzi demonstrēja ārzemnieki, uzvarot daudzās vecuma grupās. 

Vienīgie Valkas rajona sportisti šajās skrituļslalomistu sacensībās bija blomēnieši Anete Skrastiņa un Kalvis Skrastiņš (sporta klubs "Pantera"). "Smiltenes kausa" izcīņā 16 gadus vecā Anete izcīnīja devīto vietu junioru grupā (1988. - 1992. dzimšanas gads), bet Latvijas sportistu konkurencē bija otrā labākā. Eiropas kausa posmā blomēniete kopvērtējumā ierindojās 15. vietā, Kalvis Skrastiņš (12 gadi) - 23. vietā. Sacensību pirmajā dienā viņš nestartēja. 

"Vienmēr var labāk," savu rezultātu vērtē Anete. "Manā grupā pirmajā dienā spēcīgākās konkurentes bija no Vācijas. Viņas arī izcīnīja visas godalgas. Vācietes šajā sporta veidā ir spēcīgākās pasaulē, jo Vācijā skrituļošana ir ļoti attīstīta," stāsta sportiste. 

Viņa trenējas kalnu slēpošanā, un, tāpat kā citi kalnu slēpotāji, skrituļslalomu izmanto kā vienu no treniņa veidiem vasaras sezonā. 

Sacensības Smiltenē rīkoja Latvijas Skrituļslaloma federācija sadarbībā ar Smiltenes pilsētas domi un Smiltenes Sporta centru. "Smiltenē jūtamies kā mājās," atzīst Latvijas Skrituļslaloma federācijas valdes priekšsēdētāja Jana Zvejniece. "Esam šeit rīkojuši Latvijas čempionātu, jau ceturto gadu - "Smiltenes kausu" un otro gadu - Eiropas kausu. Smilteni izvēlējāmies ne tikai tāpēc, ka pilsētas centrā ir pateicīgs kalns, bet arī tāpēc, ka mūs ļoti atbalsta Smiltenes pilsētas dome. Arī šogad pašvaldība labākajiem sportistiem dāvināja skaistus kausus," pateicas J. Zvejniece.

 

Sports