Smiltenē sadala Latvijas čempionu medaļas riteņbraukšanā

Šodien Smiltenē gandrīz 70 sportistu sacentās Latvijas čempionātā riteņbraukšanā šosejā grupas braucienā (178 kilometru) pieaugušo konkurencē un U23 grupā. Distance: Smiltene - Bērzkrogs - Priekuļi - Priekuļu apļi - Smiltene.

Kopvērtējumā elites sportistus pārliecinoši apsteidza U23 grupas sportisti. Taču jaunie riteņbraucēji Latvijas čempionāta medaļas sadalīja savā starpā, nekonkurējot ar sportistiem pieaugušo grupā.

U23 grupā par Latvijas čempionu kļuva Andžs Flaksis (4:19:49). Otrajā vietā - Andris Vosekalns (4:21:49), trešajā - Toms Skujiņš (4:22:57).

Pieaugušo konkurencē Latvijas čempiona titulu grupas braucienā izcīnīja Mārtiņš Trautmanis, otro vietu - Aleksejs Saramotins, trešo - Kristofers Rācenājs. Visu triju rezultāts ir 4:28:00, tāpēc vietu sadalījumu noteica fotofinišs. Smiltenietis Gatis Smukulis grupas braucienā ierindojās ceturtajā vietā (4:28:00).

Smiltenes novada domes un uzņēmēja, bijušā riteņbraucēja Aivara Einausa dāvināto kausu saņēma sacensību ātrākais braucējs kopvērtējumā Andžs Flaksis.

Šodien papildu Latvijas čempionātam Smiltenē notika arī trenera Jāņa Akmentiņa piemiņas brauciens bez laika kontroles.

Ceturtdien, 23. jūnijā, Smiltenē aizvadīts Latvijas čempionāts riteņbraukšanā individuālajā braucienā. Elites grupā uzvarēja Gatis Smukulis, apsteidzot Alekseju Saramotinu (2. vieta) un Vitāliju Korņilovu (3. vieta). G. Smukuļa rezultāts 40 kilometru garajā distancē - 00:51:34.

U23 grupā uzvarēja Andžs Flaksis, junioriem - Reinis Simanovskis, sievietēm - Lija Laizāne.

Plašāku materiālu par sacensībām publicēsim vēlāk.