Smiltenē skeitparkā uz fanboksa trikus veikt tagad ir drošāk 4

Otrdien Smiltenes skeitparkā, pusaudžu ielenkti,

Saldus pilsētas firmas "SG IT" strādnieki sāka

montēt fanboksa slīpo malu.

"Ziemeļlatvija" pēc skeitparka apmeklētāju aicinājuma jau rakstījusi, ka bez šīs slīpās malas, kuru pusaudži dēvē par "korneri", uz fanboksa veikt trikus ar BMX velosipēdu ir bīstami. Var nokrist un sasisties, kā dažiem jau gadījies.

 

Skeitparka apmeklētāji ar nepacietību gaidīja fanboksa slīpo malu arī tāpēc, lai mācītos jaunus trikus. ""Korneris" vajadzīgs, lai grieztu grādus," skaidro Jānis Ķūrēns.

 

"Tas nozīmē uz fanboksa griezt riteni ap savu asi un pa slīpo malu braukt lejā," piebilst Kristaps Fedins. Tādus trikus abi pusaudži līdz šim nav veikuši.

 

Smiltenes skeitparku pēc vietējās pašvaldības iniciatīvas atklāja pērn vasarā. Toreiz skeitparka aprīkojuma izgatavotājs uzņēmums "Latvijas finieris" neuzstādīja divas konstrukcijas.

 

Fanboksa slīpo malu pēc pilsētas domes pasūtījuma atveda un samontēja šonedēļ. Joprojām pabeigta nav pusrampa. Tai pagaidām uzstādīts tikai viens elements. Vajadzīgi vēl divi un metāla nožogojums.

 

Finansiālu apsvērumu dēļ uzņēmums "Latvijas finieris" plāno šo konstrukciju pilnībā samontēt tikai nākamajā gadā. Taču pusaudži norāda, ka nepabeigtā pusrampa ir bīstama. No tās var nokrist.

 

Šovasar Smiltenes skeitparkā jau notika divi negadījumi, kuros pusaudži guva galvas traumas. Tas bija saistīts ar braucēju pārgalvību un to, ka viņiem tobrīd galvā nebija ķiveres.

 

Kaut arī pēc šiem negadījumiem daudzi pusaudži sāka likt galvā ķiveri, tagad viena daļa no tās atteikusies. "Ja nokritīsim, tad liksim," saka skeitparkā sastaptie pusaudži.

 

Tomēr citi uzskata, ka ķivere galvā vajadzīga obligāti. Tā domā arī Kristaps Fedins. Pēc šovasar skeitparkā gūtās galvas traumas viņš vairākas dienas gulēja komā Vidzemes slimnīcā.

 

"Tagad ārsti man neļauj braukāt ar riteni apmēram gadu, jo nevar būt nekādu asu kustību. Nezinu, kā izturēšu," saka skeitparkā sastaptais Kristaps.

 

BMX kluba "Silvas ziķeri" valdes priekšsēdētājs un treneris Ģirts Kātiņš atgādina, ka dzīvībai bīstamākās ir galvas traumas, tāpēc ķivere, nodarbojoties ar ekstrēmiem sporta veidiem, galvā jāliek obligāti.

 

 "Cik esmu novērojis, tad tas, ko pusaudži dara skeitparkā, ir BMX frīstails. Pasaules mēroga BMX frīstaila pasākumos labākie sportisti brauc pat ar tādām ķiverēm, kuras sargā no traumām arī sejas žokļu daļu," saka G. Kātiņš.

 

Treneris aicina vecākus runāt ar saviem bērniem par drošību un kontrolēt, vai viņi liek galvā ķiveres, braucot ar velosipēdu.

Komentāri 4

acs

Par šo tēmu tiek rakstīts neadekvāti daudz.Skaidri zināms,ka skeitparks un ar to saistītais interesē ne jau vairākumu.Vajag arī atcerēties,ka faktiski jau viss ir bīstams,jo sevišķi tad kad smadzenes nestrādā un nespēj novērtēt kur,ko un kā var ,vai nevar darīt.Tas attiecas ne tikai uz skeitparku...

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 12:18

roliks

ACS....sis ir temats un vienigais notikums pa ko Ziemellatvija var kko uzrakstit

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 13:12

Pilsonis

Pilnīgi piekrīti acs teiktajam, man jau sen ir apnicis lasīt skolas avīzi, jo lasot ziemellatviju, rodas tāda sajūta

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 21:21

trakais

Tas tāpēc, ka jūs ACS un pārējie tikai mākat pēc darba tupēt mājā un pļumpēt alu pie monitora, attiecīgi par jums te galīgi nekā nav ko rakstīt, tie pusaudži vismaz kaut ko vēl dara.

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 20:04

Sports