Smiltenē tautas skrējiens aizrauj skolēnus

Neraugoties uz pamatīgo lietusgāzi, tautas skrējiens "Smiltenes apļi 2009" aizvadītajā svētdienā sapulcināja 151 skrējēju, pārsvarā - bērnus un jauniešus no Vidzemes novadiem. Sacensības simboliski noslēdza vasaras sezonu sportā.

 

Iespējams, nākamajā gadā "Smiltenes apļos" dalībnieku būs vairāk. Organizators Smiltenes sporta centra priekšsēdētājs Guntars Markss sola uzklausīt cilvēku ierosinājumu un piedāvāt pieaugušajiem skriet arī īsāku distanci - vienu apli divu vai triju vietā.

Smiltenes Centra vidusskolas 6. klases skolnieci Renāti Auderi un viņas piecas klasesbiedrenes arī vienā aplī pietiekami garā distance - 3,3 kilometri pa pilsētas ielām un parkiem - nebiedēja.

"Tas ir interesanti. "Smiltenes apļu" skrējiens ir jāatbalsta," līdzdalību motivē Renāte. Tāpēc arī viņa piekritusi sporta skolotājas uzaicinājumam noskriet apli. Kupli pārstāvēta bija arī Trīs pakalnu pamatskola un Smiltenes ģimnāzija.

Skolēni skrien "Smiltenes apļos" arī tālab, lai nopelnītu labāku atzīmi sportā. Savukārt pieaugušie - skolotāji un vecāki - uzskata, ka šādas netradicionālas sacensības ieinteresē bērnus par fiziskām aktivitātēm un veselīgu dzīvesveidu.

Saviem audzēkņiem - Smiltenes sporta skolas jaunajiem futbolistiem - distancē līdzi skrēja viņu treneri Andis Rozītis un Oskars Mucenieks. Futbolistiem tautas skrējiens vienlaikus bija kārtējais treniņš. Treneris O. Mucenieks uzsver, ka futbolā izturība ir viena no galvenajām īpašībām, tādēļ audzēkņiem jārūdās. Ne velti jaunie futbolisti savās vecuma grupās bija ātrāko skrējēju vidū.

O. Mucenieks rosina sacensību organizatorus nākamajā gadā mainīt skrējiena nolikumu, ļaujot pieaugušajiem izvēlēties īsāku distanci. "Es arī pats vienu apli (3,3 km) skrietu uz laiku, taču, lai noskrietu trīs apļus manā vecuma grupā, ir vajadzīga fiziskā izturība. Ja distance būtu īsāka, skrējēju būtu vairāk. Gan jau daudzi tā domā, " spriež O. Mucenieks.

Smiltenes sporta centra priekšsēdētājs Guntars Markss priekšlikumu atbalsta un sola, ka nākamajā reizē pieaugušie varēs skriet arī vienu apli, ja vēlēsies. Tad arī veselīga dzīvesveida piekritēji varēs distancē doties mierīgu sirdi, jo nebūs jāsacenšas ar tādiem sportistiem, kā, piemēram, Latvijas junioru izlases dalībnieku orientēšanās sportā Artūru Pauliņu. Viņš pārliecinoši apsteidza visus konkurentus un uzrādīja labāko rezultātu, 9,9 kilometrus noskrienot 40 minūtēs un 51 sekundē.

Uzvarētāji skrējienā "Smiltenes apļi 2009" vecuma grupās: 3,3 km S-10 Elvita Alksne (19:06; Valmiera), V-10 Henrijs Lērme (16:20, Valmiera), S-12 Evita Kamene (16:36; SK "Ašais"), V-12 Roberts Kazainis (15:19; Trīs pakalnu pamatskola), S-15 Sintija Ūdre (16:01; SK "Ašais"), V-15 Nauris Mikšta (14:59; Valmiera); S-18 Liene Časka (18:53; Smiltene);

6,6 km V-18 Mārtiņš Karlsons (Cēsu BJSS; 28:51), S-40 Dina Alksne (34:28; Valmiera), S-40+ Māra Rināsa (Madona; 37:52), V-55 Antis Zunda (28:13; Gulbene), V-55 + Uldis Ņikuļins (32:37; Valmiera); 9,9 km V-35 Artūrs Pauliņš (40:51; "Dream Team"), V-45 Otārs Putrālis (48:01; Smiltene).

Sports