Smiltenē tiks noskaidrots Latvijas čempions riteņbraukšanā

23. un 26. jūnijā Smiltenē ceturto reizi norisināsies Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā un grupas braucienā, kā arī trenera Jāņa Akmentiņa piemiņas velobrauciens. Grupas un individuālajā braucienā par vienu no galvenajiem pretendentiem uz Latvijas čempionāta titulu uzskatāms smiltenietis Gatis Smukulis no "HTC-Highroad" komandas.

Latvijas čempionāts ir nozīmīgākās un prestižākās Latvijā notiekošās šosejas riteņbraukšanas sacensības, kuras pulcē visus vadošos mūsu valsts velosportistus. Sacensības ir prestižas nevien ar to, ka tajās varēs iegūt Latvijas čempiona titulu, bet arī nāciju kontinentālās klasifikācijas punktus. Jau ceturto gadu Smiltenes apkārtne ir izvēlēta par vietu, lai noskaidrotu Latvijas čempiona titula un izcilā Smiltenes trenera Jāņa Akmentiņa kausa ieguvēju.

Riteņbraukšanas nedēļa Smiltenē sāksies līgo dienā, 23. jūnijā, kad uz autoceļa Smiltene -Strenči norisināsies individuālā brauciena sacensības junioriem, sievietēm, vīriešiem līdz 23 gadu vecumam un elites vīriešiem. Sacensību sākums paredzēts pulksten 11.00, kad trasē dosies juniori un sievietes, bet orientējoši pusstundu vēlāk paredzēts U-23 un vīriešu grupu starts. Junioriem un sievietēm būs jāveic viens, bet U -23 un elites grupai divi apļi. Viena apļa garums 20 kilometri, bet sacensību starta un finiša vieta būs Valkas un Rūpniecības ielu krustojumā.

Individuālajā braucienā startēs arī vairāki Smiltenes riteņbraucēji. Junioru konkurencē uz starta izies Latvijas vicečempions junioru konkurencē Sandis Eislers no kontinentālās komandas "Alpha Baltic/ Unitymarathon" komandas, U -23 vecuma grupā startēs Ingus Eislers ("Alpha Baltic/ Unitymarathon"), bet elites klasē par Latvijas čempiona titulu nopietnas pretenzijas izrādīs Gatis Smukulis, kurš šajā sezonā pārstāv vienu no Pasaulē vadošajām riteņbraukšanas komandām "HTC -Highroad".

Sanda Eislera galvenie konkurenti cīņā par medaļām būs tukumnieki Andis Lapiņš un Mārtiņš Savickis, kā arī "NN Sporta kluba" pārstāvji Krists Neilands un Emīls Dreijeris. U -23 grupā, kur startēs Ingus Eislers, par viņa galvenajiem konkurentiem jāmin "Rietumu -Delfin" komandas riteņbraucējus Induli Bekmani, Andžu Flaksi un Armandu Bēci, kā arī Latvijā reģistrētās Francijas komandas "La Pomme Marseille" braucēju Tomu Skujiņu. Savukārt vienīgajam Latvijas "pro tour" riteņbraucējiem Gatim Smukulim būs jārēķinās ar pagājušā gada čempionu Raivi Belohvoščiku un Alekseju Saramotinu.

Trīs dienas vēlāk Smiltenes centrā pulksten 11.00 tiks dots starts grupas braucienam, kurā aptuveni 100 labākie Latvijas riteņbraucēji sacentīsies 180 kilometru garā distancē. Dalībnieki no Smiltenes dosies uz Priekuļiem, kur veiks trīs "Preikuļu apļus", bet tad atgriezīsies Smiltenes ielās, veicot vēl piecus apļus. Finišs tradicionāli paredzēts Baznīcas laukumā, iepretim veikalam "Elektronams".

No Smiltenes novada braucējiem sacensībās savu dalību apstiprinājuši Sandis un Ingus Eisleri, Jānis Rezins seniors un Gatis Smukulis, bet iespējams smilteniešu skaits būs vēl lielāks. Pagājušajā gadā par Latvijas čempionu grupas braucienā kļuva Aleksejs Saramotins, otrajā vietā atstājot mājinieku Smukuli, bet trešajā Herbertu Pudānu. Visticamāk arī šogad uzvarētājs tiks noskaidrots šo trīs vīru cīņā, tomēr viņiem būs jārēķinās arī ar "Alpha Baltic/ Unitymarathon" un "Rietumu -Delfin" komandu sportistiem, tāpat arī pretenzijas uz augstu vietu var izteikt Toms Skujiņš. Intrigas atrisinājums par Latvijas čempiona titulu grupas braucienā gaidāms 26. jūnijā ap pulksten 15. 30.

Paralēli grupas braucienam 26. jūnijā norisināsies arī Smiltenes riteņbraukšanas trenera Jāņa Akmentiņa piemiņas velobrauciens, kurā var piedalīties ikviens riteņbraukšanas interesents. Šogad trenera atceres braucienā būs divas distances - 55 kilometru garais "Raunas aplis" un 14 kilometru "mazais aplis". Atceres velobrauciens starts paredzēts uzreiz pēc grupas brauciena sākuma pulksten 11.00.

Sports