Smiltene un Valga aizsāk jaunu projektu šķēpa mešanā

Sacensības šķēpa mešanā ir papildinātas ar jaunām starptautiskām sacīkstēm "Valga - Smiltene. Javelin Cup 2008", kas piektdien notika Valgas pilsētas stadionā. Organizatori sola, ka šī kausa izcīņa kļūs par tradīciju.

 

Valgas stadionā piektdien sacentās aptuveni 100 sportistu no Latvijas un Igaunijas vairākās vecuma grupās. No rajona sportistiem lieliski startēja Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas šķēpmetēji, trenera Guntara Marksa audzēkņi, izcīnot vairākas godalgas.

 

Pirmo vietu D grupās (1997. - 1998. dz.g.) ieguva Jāzeps Groza, sasniedzot jaunu personīgo rekordu - 30,92 metrus, un Linda Puriņa ar rezultātu 21,64 m. B grupā (1993. - 1994. dz.g.) pārliecinoši visus konkurentus uzveica Intars Išejevs, uzrādot rezultātu 58,28 m.

 

Otro vietu izcīnīja Mārcis Grēns B grupā (44,70 m), Līna Mūze A grupā (1991. - 1992. dz.g., 45,40 m) un Justīne Bērziņa C grupā no Ēveles pamatskolas (1995. - 1996. dz. g.; 23,17 m). Trešā labākā B grupā bija Evelīna Pērkone (26,37 m); A grupā - Una Kalnīte (39,40 m).

 

Smilteniešu treneris G. Markss atzīst, ka šajās sacensībās startēja spēcīgi sportisti. Viena no Latvijā labākajām jaunajām šķēpmetējām L.Mūze sasniedza labāku rezultātu, nekā nesen starptautiskajās sacensībās "Rīgas kausi 2008" , taču Valgā piekāpās sportistei no Igaunijas Līnai Lāsmai (45,98 m). Abas sportistes Valgā sasniedza augstvērtīgu rezultātu.

 

Pirmajā sešniekā no rajona sportistiem iekļuva arī: Nauris Rikmanis (5. vieta, Kārķu pamatskola) un Marko Baltušs (6.v., Ēveles pamatskola) D grupā; Mārtiņš Celms (5. v. Smiltenes BJSS) C grupā, Artis Kazaks (5. v., Valkas rajona BJSS) A grupā, Niks Lezdiņš (6. v., Smiltenes BJSS) pieaugušo grupā un Hristīna Šķērsta (4. v., Valkas rajona BJSS) B grupā.

 

Sacensībās startēja šķēpmetēji no Limbažu, Valmieras, Valkas rajona, Murjāņu sporta ģimnāzijas un vairākiem Igaunijas apriņķiem. Valkas rajonu pārstāvēja Smiltenes sporta skolas, Kārķu un Ēveles pamatskolas un Valkas rajona sporta skolas audzēkņi.

 

Sacensību dalībnieki atzīst, ka rezultātus nedaudz ietekmējuši nelabvēlīgie laika apstākļi - lietus un pretvējš šķēpa mešanas sektoros, un uzteic sacīkšu kvalitāti un labo organizāciju. Tika atskaņotas abu valstu himnas. Sportisti pirms starta devās atklāšanas parādē. Sacensības notika trijos sektoros, un tiesneši visos strādāja raiti.

 

G. Markss secina, ka Igaunijā tik kvalitatīvi stadioni, kāds ir Valgā, aug kā sēnes pēc lietus, bet par Latviju to nevarot teikt. "Jācer, ka arī Smiltenē sporta komplekss pamazām sakārtosies un arī mums būs iespējams organizēt līdzīgas sacensības," saka treneris.

 

Sacensības "Valga - Smiltene. Javelin Cup 2008" organizēja Smiltenes sporta centrs un Smiltenes sporta skola sadarbībā ar Smiltenes pilsētas domi, Valgas pilsētas pašvaldība un sporta klubs "Maret - Sport". Tas ir jauns Latvijas un Igaunijas projekts, lai stiprinātu abu valstu sadarbību šķēpa mešanā un popularizētu šo sporta veidu.

Sports