Smiltene uzņems SEB Latvijas čempionātu kalnu divriteņu maratonā otro posmu

Nedaudz vairāk kā pēc nedēļas, 15. maijā, Smiltene uz dienu kļūs par Latvijas riteņbraukšanas galvaspilsētu, jo šeit norisināsies SEB Latvijas čempionāts kalnu divriteņu maratonā otrais posms, kas tradicionāli pulcē ap 2000 riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Jau desmito gadu Smiltenē norisināsies Igo Japiņa aģentūras rīktoais SEB velomaratons, kuram šogad klāt nācis Latvijas čempionāta nosaukums. Atšķirībā no iepriekšejiem gadiem, šogad ierasto sešu posmu vietā būs septiņi, jo klāt nākušas sacensības Kuldīgā.

Izmaiņas skārušas arī Smiltenes posmu, kas tradicionāli norisinājās septembra beigās, bet šozenon SEB Latvijas čempionāta kalnu divriteņu maratonu posms Smiltenē norisnāsies jau 15. maijā. Paralēli otrajam Latvijas čempionāta posmam Smiltenē tiks sadalītas arī Latvijas čempionāta medaļas XCM disciplīnā. Arī šogad organizatori piedāvā startēt kādā no trijām distancēm, sporta, tautas vai veselības braucienos. Tāpat notiks arī sacensības bērniem no četru līdz 12 gadu vecumam.

Šo svētdien, 8. maijā, pulksten 12:00 pie tirdzniecības centra "Top!" sāksies oficiālā trases apskate, kurā var piedalīties jebkurš interesents. Kā pastāstīja sacensību organizatori, tad salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šogad lielas izmaiņas trasē nebūs. Līdz pat nākamās nedēļas trešdienai, 11. maijam, ikvienam, kurš vēlās pieteikties sacensībām iepriekš, saglabājot starta vietu, to ir iespēja izdarīt Smiltenes sporta centrā vai veloveikalā "VELOBODE NR 1".

Sacensību pirmais posms Cēsis -Valmiera parādīja, ka arī šajā sezonā nopietnas pretnzijas uz augstām vietām SEB Latvijas čempionātā kalnu divriteņu maratona kopvērtējumā izrādīs Smiltnes novada riteņbraucēji. Latvijas čempionāta pirmajā posmā sporta klasē otro vietu absolūtajā vērtējumā ieņēma Jānis Rezins juniors ("Alpha Baltic/ Unitymarathon" komanda), kurš tikai par nepilnu sekundi atpalika no igauņa Alana Orasa ("Rietumu -Delfin").

Smiltenes posmā Rezins juniors startēs baltajā krekliņā, kurš pienākas U -23 sportistu grupas līderim. Labāko desmitnieku absolūtajā vērtējumā noslēdza cits smiltenietis Ingus Eislers ("Alpha Baltic/ Unitymarathon"). Jāuzteic notiekti arī Jānis Rezins seniors, kurš izcīnīja uzvaru M -45 grupā, bet absolūtajā vērtējumā ierindojās augstajā 18. vietā, kā arī Toms Knostenbergs, kurš ieņēma 25. vietu absolūtajā vērtējumā un 22. vietu elites grupā.

Guntars Baranovskis ierindojās septītajā vietā M -40 grupas konkurenē, bet Jānis Roskošs bija desmitais ātrākais M -35 grupā Komandu vērtējumā pēc pirmā posma vadībā atrodās Rezina juniora un Eislera pārstāvētā "Alpha Baltic/ Unitymarathon", kura aiz sevis atstāja "Rietumu -Delfin" un "ZZK" vienības. Smiltenes komanda, kuras sastāvā startēja Guntars Baranovskis, Reinis Markss, Andrejs Iļjenko un Jānis Roskošs, 24 vienību konkurencē ierindojās 12. vietā.

39 kilometru garo tautas kalses distanci visātrāk no smilteniešiem veica "KAIVO -VUDLANDE" komandas riteņbraucējs Jānis Purmalis, kurš ierindojās 10. vietā absolūtajā vērtējumā. TM grupā Purmalim septītā vieta. Savās vecuma grupās labāko desmitniekā no Smiltens novada riteņbraucējiem ierindojās arī Toms Sakalausks (7. vieta TM -18 grupā), Laura Smukule (7.vieta TW grupā), Vilnis Dauksts (7. vieta TM -45 grupā), Barselonas Olimpisko spēļu medaļnieks Dainis Ozols (8. vieta TM -45 grupā) un Igors Balandiņš, kurš spēja izcīnīt 4.vietu TM -50 grupā.

Komandu vērtējumā no Smiltenes novada komandām visaugstāk ierindojās "KAIVO -VUDLANDE" riteņbraucēji, kuriem 13. vieta 105 koamdu konkurencē. "Junge.lv" ieņēma 21, bet "4 sekundes" 52. vietu. Smiltenes posmā par augstām vietām noteikti cīnīsies arī Agnis Apse („KAIVO -Vudlande") , Sandis Eislers un Rūta Brakovska (Smiltene), kuri Cēsis -Valmiera posmā nestratēja.