Smiltenes apkārtnē sadala medaļas Latvijas čempionātā veloorientēšanās sportā

Aizvadītās nedēļas nogalē, 16. un 17. jūlijā, Smiltenes apkārtnē norisinājās Latvijas čempionāts veloorientēšanās sportā, kurā prestižākajā M 21 klasē par divkārtējo Latvijas čempionu kļuva Toms Veits, bet no Smiltenes novada sportistiem veiksmīgākais bija Uldis Velps, kurš izcīnīja uzvaru Open klases vidējā distancē, kā arī ierindojās otrajā vietā šīs grupas garajā distancē.

Divu dienu garumā Smiltene kļuva par mājvietu Latvijas un Igaunijas vadošajiem veloorientieristiem, kuri šeit sacentās par Latvijas čempionāta medaļām, kā arī aizvadīja Latvijas un Igaunijas Orientēšanās līgas otro MTBO posmu. Kopumā šajās sacensībās startēja 60 veloorientieristi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sestdien norisinājās sacensības vidējā, bet svētdien garajā distancē.

Vidējā distancē vissīvākā spēkošanās norisinājās V 21 grupā, kur galvenie pretendenti uz uzvaru bija Latvijas izlases veloorientierists Toms Veits un igaunis Alars Vītmā. Lai arī astoņus no 16 kontrolpunktiem visātrāk sameklēja Veits, tomēr vienu no kontrolpunktiem viņš meklēja par 1 minūti un 30 sekundēm ilgāk nekā Vītmā, tādējādi zaudējot daudz laika, kas bija izšķirošs cīņā par uzvaru. Vītmā izcīnīja uzvaru sacensībās, distancē pavadot 59 minūtes un 29 sekundes.

Otrajā vietā ierindojās un par Latvijas čempionu kļuva Veits, kurš 17 kontrolpunktus atrada par 2 minūtēm un 58 sekundēm vēlāk kā sacensību uzvarētājs. M 21 grupā startēja arī Smiltenes novada sportists Aivis Zetmanis, kurš pārstāv "Smiltenes sporta skola -Azimuts" komandu. Zetmanis, distanci veicot 1stundā 15 minūtēs un 56 sekundēs, izcīnīja piekto vietu, septiņu dalībnieku konkurencē.

Visvairāk Smiltenes veloorientiersitu startēja Open klasē, kas gan netika iekļauta Latvijas čempionāta ieskaitē. Pirmajā dienā šajā klasē uzvaru izcīnīja smiltenietis Uldis Velps, kurš 11 kontrolpunktus atrada 28 minūtēs un 53 sekundēs, tuvāko sekotāju Raivo Rūmu no Igaunijas apsteidzot par 1 minūti un 8 sekundēm. Cits Smiltenes novada sportists Jānis Zušmanis ieņēma ceturto vietu. Diemžēl neveiksmīgu kritienu piedzīvoja Līga Zušmane, kura bija spiesta izstāties no sacensībām.

Otrajā sacensību dienā, kad norisinājās garā distance sīvākās cīņas atkal tika prognozētas M 21 grupā, kur Toms Veits vēlējās revanšēties Alaram Vītmā par vidējo distanci. Tas arī latvietim izdevās. Distancē pavadot 1 stundu 45 minūtes un 15 sekundes, Veits pārspēja Vītmā par 3 minūtēm un 15 sekundēm, izcīnot uzvaru un iegūstot otro Latvijas čempionāta zelta medaļu. Smiltenes novada sportists Aivis Zetmanis, distancē pavadot 2 stundas 9 minūtes un 1 sekundi, ieņēma sesto vietu.

Open klasē no smilteniešiem svētdien atkārtoti veiksmīgākais bija Uldis Velps, kurš izcīnīja otro vietu, tikai par 40 sekundēm piekāpjoties ziemeļu kaimiņam Raivo Romam. Starp dāmām ātrākā Open klasē bija "Smiltenes BJSS -Azimuts OK" pārstāve Antra Ķikute.

Kā pēc sacensībām pastāstīja vidējās distances uzvarētājs un otrās vietas ieguvējs garajā trasē Uldis Velps, tad viņš labāk juties otrajā dienā, galvenokārt tādēļ, ka svētdien uz riteņa stūres bija kartes turētājs, kas atvieglo orientēšanās ātrumu. Par distancēm Velps sacīja, ka Smiltenes vietējais apvidus viņam ir labi pazīstams, kā arī kontrolpunkti atradās salīdzinoši pārredzamās vietās.